مدل 2018 آئودی SQ5 از قابلیت های دریفت برخوردار خواهد شد

اینطور که به نظر می رسد، دریفت کردن با ماشین های مجهز به سیستم چهار چرخ محرک به یک رویکرد جدید تبدیل می شوند. علاوه بر ماشین فورد فوکوس RS، حالا به نظر می رسد که کراس اوور بعدی آئودی با نام SQ5 نیز از پتانسیل های دریفت برخوردار خواهد شد. طی مصاحبه ای که خبرگزاری اتوکار با یکی از مهندسان ارشد آئودی داشته است، مشخص شد که این کمپانی خودروساز، مراحل نهایی تیونینگ نسل دوم آئودی SQ5 2018 را به انجام می رساند و انتظار می رود که تا پایان سال 2017، وارد بازار شود. این مهندس از مشخصه های هندلینگ پویاتر خبر داد که ظاهرا می تواند قابلیت های دریفت با این کراس اوور اسپرت را به نمایش بگذارد؛ البته به یاد داشته باشید که این ماشین از سیستم استاندارد کواترو چهار چرخ محرک برخودار است.

در نظر داشته باشید که تنظیمات کواترو در آئودی SQ5 متفاوت تر از مدل های معمولی Q5 خواهد بود. همانطور که قبلا نیز منتشر شده بود، مدل Q5 جدید از سیستم کواترو جدید آئودی با تکنولوژی اولترا همراه خواهد بود؛ Ultra Technology سیستمی است که در قسمت جلو تعبیه شده که به منظور مصرف بهینه ی سوخت، اتصال محور محرک و محور عقبی را باز می کند. در سیستم خروجی کواترو، درواقع تنظیمات چهار چرخ محرک به صورت تمام وقت خواهد بود. در این گزارش همچنین مشخص شد که آئودی SQ5 جدید از تیونینگ اسپرت متفاوت برخوردار می شود که می تواند طراحی عقبی ماشین را بیش از پیش درگیر کند. گزارش شده است که کمپانی آئودی، مراحل آزمایش این کراس اوور اسپرت را در سوئد و در نزدیکی مدار قطب شمال به اجرا می گذارد؛ مسیرهای یخی این منطقه می تواند فرصت آزمایشات دریف را فراهم کند.

نسل بعدی آئودی SQ5 در اروپا و سایر مناطق، با موتور توربو شارژ 6 سیلندری با حجم 3.0 لیتر همراه خواهد بود؛ این در حالیست که موتور تویین توربو 6 سیلندری با حجم 3.0 لیتر برای بازار آمریکا در نظر گرفته شده است؛ علاوه بر این، در نسخه ی آمریکایی از همان موتوری استفاده می شود که در آئودی S4 2017 تعبیه شده بود، این موتور می تواند قدرت 354 اسب بخار و گشتاور 368 پوند فوت را تامین کند.

کمپانی فورد با خودروی فوکوس RS مجهز به چهار چرخ محرک که می توانست قابلیت های دریفت را ارائه دهد، سرو صدای زیادی به پا کرد. اخیرا مدیر AMG مرسدس بنز اعلام کرد که خودروی E63 آینده این کمپانی نیز با سیستم چهار چرخ محرک و قابلیت های دریف عرضه خواهد شد.

نویسنده: زهرا جانعلیزاده

منبع: motortrend