کمپانی آئودی چطور می تواند جاده ها را برای ماشین های خودران مناسب تر کند؟

کمپانی آئودی، روز گذشته از اجرای چند پروژه ی جدید در Digital Motorway Test Bed آلمان خبر داد؛ که در آن، بخش هایی از بزرگراه ها برای آزمایش ماشین های خودران توسط دولت و کمپانی های خودروساز مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از پروژه های مورد نظر آئودی، بهتر کردن شرایط جاده برای ماشین های خودرانی است که می خواهند مسیریابی دقیق تری را ارائه دهند. آئودی قصد دارد جاده ها و دیگر اجسام موجود در آن را به گونه ای شکل دهد که بهتر دیده شوند. این کمپانی در حال انجام تحقیقات بر روی موادی است که استفاده از آنها در گاردریل ها و دیگر علامت های جاده ای، باعث می شود که امواج رادار را منعکس کنند و شرایط بهتری را برای خواندن و دیده شدن آنها فراهم می کند. این کمپانی، مرحله ی آزمایش عملی آن را به زودی انجام خواهد داد. هدف کمپانی آئودی این است که خواندن این علائم و اجسام جاده ای را برای ماشین های خودران در آب و هوای نامناسب و یا فاصله ی دورتر در شرایط جوی آرام، آسان تر کند. این کمپانی همچنین قصد دارد علامت های جاده ای اضافی را آزمایش کند که دیده شدن آنها برای دوربین های تعبیه شده، آسان تر است. علاوه بر این، استفاده از این علامت ها باعث می شود که ماشین نیز، محل مناسب تری را در جاده برای خود انتخاب کند.

کمپانی آئودی همچنین قصد دارد تکنولوژی V2V (وسیله نقلیه به وسیله نقلیه) و V2I (وسیله نقلیه به زیرساخت) را مورد آزمایش قرار دهد؛ این تکنولوژی ها می توانند اطلاعاتی از قبیل محدوده ی سرعت، شرایط ترافیک و حتی رانندگی در الگوهای مختلف را در اختیار ماشین قرار دهند. این تکنولوژی، بعد از سیستم ارتباط با چراغ راهنمایی، یک گام چشمگیر به شمار می رود؛ سیستم مذکور در برخی مناطق، منتشر شده و اجرا می شود. علاوه بر این، کمپانی آئودی بر روی نقشه برداری از برخی مناطق نیز برنامه ریزی کرده است.

این کمپانی مدعی شده است که دقت این سیستم، به سانتیمتر می رسد. جهان در شرایط فعلی، مشکلات زیادی را برای وسایل نقلیه ی خودران به همراه خواهد داشت. بنابراین، پیشرفت هایی که می توانند دید ماشین های خودران را بهتر کنند، باعث می شوند که این وسایل نقلیه، هرچه زودتر پا به جاده های واقعی بگذارند.

منبع: تک بوک