برند جدید جیلی، Lynk & Co، اولین 01 SUV خود را به نمایش گذاشت 

خودروساز چینی جیلی (Geely) به دنبال گسترش نام خود در خارج از مرزهای چین، به تازگی برند جدیدLynk & Co را معرفی کرد .خودروهای تولیدی Lynk & Co در داخل چین ساخته خواهند شد؛ اما قدرت نفوذ طراحی و مهندسی موتورهای ولوو در آن به خوبی مشهود است. اولین مدل از این برند جدید یکSUVجمع و جور خواهد بود.

برند Lynk & Co در روز چهارشنبه در طی مراسمی در برلین راه اندازی شد، جایی که علاوه بر رونمایی از  01 SUV، طرح مفهومی از یک خودروی سدان جمع و جور نیز تنها به عنوان یک ماشین کانسپت معرفی شد. تصور می شود که این خودروی کانسپت، پیش نمایشی از یک سدان جمع و جور خواهد بود که در نهایت به صف خط تولید 01 SUV برند Lynk & Co خواهد پیوست .

Lynk & Co  در ساخت این محصولات، بسیاری از تکنولوژی های خود را با کمپانی ولوو به اشتراک می گذارد که این شامل تمام پلتفرم وسیله نقلیه نیز خواهد بود. به عنوان مثال، شاسی بلند 01 بر روی یک معماری ماژولار جمع و جور سوار می شود که کمپانی ولوو آن را برای نسل بعدی ماشین های کراس اوور خود که با مدل SUV جدید XC40  آغاز می شود، طراحی کرده است. جزئیات فنی این خودرو هنوز به طور کامل فاش نشده؛ اما گمان می رود که 01 به عنوان یک سیستم پلاگین هیبریدی به یک موتور خطی 3 یا 4 سیلندر مجهز باشد. مدل 01 که در برلین به نمایش درآمد، دارای یک موتور خطی 3 سیلندر با ظرفیت 1.5 لیتر بود که از یک سیستم الکتریکی قدرت می گرفت

.

برند Lynk & Co امیدوار است تا در ارتباطات و ارائه سرویس های ابری نیز برجسته باشد. وسایل نقلیه این کمپانی اجازه خواهند داشت تا از طریق اینترنت مستقیما با یک API به کارخانه وصل شوند. اجازه دهید برای روشن تر شدن این موضوع مثالی بزنیم. وسایل نقلیه Lynk & Co از طریق این نوع از خدمات دهی قادر خواهند بود تا داده های خود را با هم به اشتراک بگذارند. این داده ها می توانند از اطلاعات درباره فضاهای پارکینگ در دسترس تا وضعیت ترافیک شهری، بین این وسایل نقلیه تبادل شود. مالکان این خودروها حتی می توانند وسایل نقلیه خود را با دیگر رانندگان به اشتراک بگذارند، این کار به سادگی و با ضربه زدن بر روی نمایشگر لمسی انجام خواهد شد.

کمپانی های علی بابا، اریکسون و مایکروسافت مسئول ایجاد زیرساخت های دیجیتالی لازم برای این تکنولوژی هستند. اگر به یاد داشته باشید، کمپانی علی بابا (Alibaba) در ماه ژوئیه گذشته خودروی Roewe RX5 خود را معرفی کرد که از سیستم عامل YunOS اختصاصی علی بابا بهره مند شده است .

Lynk & Co  قصد دارد تا با اتخاذ سبک فروش تسلا، سفارش آنلاین و قیمت گذاری ثابت، با این کمپانی نیز به رقابت بپردازد. کمپانی Lynk & Co هدف خود را، مشتریان جوان قرار داده است. بدین ترتیب، قیمت وسایل نقلیه این برند باید چیزی بین قیمت خودروهای جیلی و محصولات تولیدی ولوو باشد. انتظار می رود که 01 SUV در سال 2017 وارد بازار چین شده و حداقل شامل 4 خودروی دیگر در این خط تولید باشد. این برند نوظهور، شروع فروش محصولات خود در بازارهای اروپایی را برای سال 2018 تنظیم کرده و به احتمال زیاد در همان زمان نیز سری به بازارهای ایالات متحده خواهد زد.

منبع: تک بوک