امروز جمعه در طولانی ترین شب سال جذابترین و هیجان انگیزترین مسابقه اتومبیل رانی سال (راند سوم ریس ) برگزار شد.

به گزارش موتوتل امروز جمعه 97/09/30 در هوایی مطبوع و پس از بارندگی شب گذشته در تهران , در پیست اتومبیل رانی  آزادی , این مسابقه جذاب و هیجان انگیز برگزار شد و باز هم غرش هیولاهای ایران اینبار به استقبال شب یلدا رفت .

این مسابقه (مرحله سوم مسابقات اتومبیل سرعت ) که در 8 کلاس برگزار شد همراه با حوادث و حواشی بسیار بود .

در این مسابقه تنی چند از راننده ها در کلاسهای مختلف پس از انجام خطای پنالتی و دریافت پرچم اخراج از پیست بدون توجه به پرچم داوران به ادامه مسابقه پرداختند و در نهایت باعث برخورد با دیگر راننده ها شدند که جای تامل داشت . صد البته که کمیته انظباطی با احکام از پیش تعیین شده به استقبال این رانندگان خواهد رفت. احکامی که به محرومیت بعضا طولانی مدت و جرایم نقدی منتهی میشود .

و اما نتایج :

در کلاس 206 استاندارد آقای پوریا ماجد از تهران مقام اول و آقای علی واحدی مقدم از البرز دوم و آقای واهیک پطروس از تهران مقام سوم را بدست آوردند.

در کلاس پراید اختصاصی آقایان شایان خمیسی از خوزستان و کوشان صالحی از تهران و امید نومیدی از گیلان بترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

اما در کلاس پراید GT آقای علی شیرزاد از اصفهان سکوی نخست را از آن خود کرد و آقایان اکبر محمدی از فارس و مهدی صحافی پور از اصفهان سکوهای دوم تا سوم را از آن خود کردند.

آقایان شروین یگانه از خوزستان مهیار ضمیری از تهران و مهرداد صفری از اصفهان نفراتی بودند که در کلاس 1600 GT بترتیب مقامهای اول تا سوم را کسب کردند.

کلاس بعدی کلاس 405 بود که به رقابت پرداختند و آقای مجتبی اردستانی از تهران مقام نخست را کسب کرد ,سکوی دوم را آقای حسن معینی از اصفهان کسب کرد و در نهایت سکوی سوم را آقای حسین روشن از اصفهان از آن خود کرد.
نکته قابل توجه حوادثی بود که در این کلاس رخ داد.

در کلاس BP استاندارد امیر حسام رضایی از تهران اول و علی شیرزاد از اصفهان دوم و در آخر علیرضا اسدی مقام سوم را کسب کردند.

نکته جالب این کلاس رقابت بسیار نزدیک بین مقام اول تا سوم بود.

در کلاس جذاب سوپر 2000 اشکان مسگرها پس از اینکه در دور اول از رقیبان عقب افتاد و تا مقام ششم پیش رفت اما در نهایت با اقتدار توانست مقام اول را کسب کند. پرهام زربافی نفر دومی بود که از خط پایان گذشت و شروین یگانه نفر سوم بود. رقابت در این کلاس از حساسیت بالایی برخوردار بود.

آخرین کلاسی که شرکت کنندگان در آن به رقابت پرداختند کلاس سوپر 4000 GT بود. در این کلاس که به هیولاهای ایران معروف هستند آقای محمد باقرزاده همانند انتظار با اختلاف مقام اول را کسب کرد و آقای علی امینی هم تیمی وی مقام دوم را کسب کرد. اما برای کسب مقام سوم رقابت بسیار فشرده دنبال شد. آقای جواد مهدیه پیشکسوت اتومبیل رانی توانست از مقام سوم خود دفاع کند این در حالی بود تا دور آخر هم جابجایی خودروها صورت میگرفت.

برای دیدن ویدیو جذاب و هیجان انگیز این مسابقه کلیک کنید .

عکاس : آقای سپهر میرزایی از موسسه تصویری را