پژو 2008 و سیتروئن C3 ، محصولاتی فرانسوی – ایرانی هستند که با وجود تمام شایستگی هایی که داشتند، به دلیل مسایل سیاسی در بازار ایران با شکست مواجه شدند و به حاشیه رفتند. ورود پژو 2008 از همان ابتدا به بازار ایران با حواشی زیادی همراه بود و در نهایت و پس از تاخیرهای فراوان، با قیمتی بیش از مبلغ اعلام شده اولیه به دست مشتریان رسید. حواشی این خودرو به واسطه تعلیق فعالیت های پژو در ایران و انباشت معوقات قبلی ایران خودرو نسبت به مشتریان، همچنان ادامه دارد.
اما جدا از حواشی ایجاد شده، پژو 2008 از چهره ای بروز و مدرن بهره می برد و برخلاف گزینه هایی همانند رنو ساندرو، نسخه بروز شده آن وارد بازار شد. پژو 2008 تحت با کد A94 و روی پلتفرم PF1 شرکت PSA پیاده‌سازی شده، پلتفرم معروفی که سیتروئن C3 و پژو 208 نیز روی همین پلتفرم پیاده سازی شده‌اند. پس از ورود به کابین خودرو نیز با فضایی منحصر به فرد روبرو خواهید شد که بر اساس زبان طراحی داخلی جدید پژو، معروف به i-Cockpit شکل گرفته است.
در بخش قوای فنی، شاهد استفاده از پیشرانه معروف و مشهور پژو به نام THP هستیم که به واسطه بهره بردن از سیستم توربوشارژر، می تواند حداکثر 163 اسب بخار و 240 نیوتن متر را تولید کند. این موتور شانس این را داشت که با پیشرانه فعلی و شناخته شده پژو یعنی TU5 در محصولات ایرانی جایگزین شود که تحریم ها به آن مهلت ندادند. به واسطه تعلیق فعالیت های پژو در بازار ایران، دسترسی به قطعات و خدمات پس از فروش پژو 2008 به آسانی صورت نخواهد گرفت. در جدول زیر، به بررسی قیمت نمونه هایی از پژو 2008 پرداخته ایم:
 

جدول قیمت پژو 2008

جدول قیمت پژو 2008

 

 

منبع: خودرو بانک