هیوندایالنترا یک خودروی فوق العاده است. یک خودروی ساده و صادق! نه اتومبیلی اسپرت و کوچک برای پیست های مسابقه و نه خودرویی کم مصرف برای حرکت در بزرگراه ها. هیوندای النترا خودرویی است که نیاز های 90 درصد از مردم جامعه را پوشش می دهد. نیاز رسیدن از یک نقطه به نقطه ای دیگر!

با این حال نمایشگاه سما (SEMA) عرصه ایست برای تبدیل کردن خودروهای روزمره به ابرهیولاهایی خشمگین. امسال شرکت هیوندای اینکار را با مدل موفق خود یعنی هیوندای النترا انجام داده است. هیوندای با همکاری شرکت ARK Performance، نمونه ای از اتومبیل النترا را برای مسابقه های خیابانی طراحی کرده است. این خودرو با الهام گرفتن از دیگر خودروهای مسابقات شهری طراحی و ساخته شده است. ARK با تقویت توانایی های مسابقه ای هیوندای النترا شخصیتی جدید به این خودروی شهری داده است.

بدنه این خودرو به کیت بدنه پهن شرکت ARK به نام Solus مجهز شده و رینگ های آلومینیومی فورج کاری شده ARK با برچسب های مات روی بدنه و اسپلیتر های زیر سپر جلو ظاهری جدید را برای این النترا به ارمغان آورده است. اما برخلاف بیشتر شرکت کنندگان در نمایشگاه سما تغییرات تنها به بدنه خودرو محدود نشده و طراحی داخلی و فنی خودرو نیز دستخوش تغییراتی توسط شرکت ARK گردیده است.

موتوری که در قلب این خودرو قرار دارد موتوری است متشکل از کیت توربوی ARK، سیستم اگزوز GRiP، لوله خروجی دود جدید و سوپاپ های هوشمند. هنوز اطلاعاتی از توانایی های فنی النترا بطور رسمی اعلام نشده اما با توجه به مشخصات موتور می توان انتظار خودرویی سریع را از آن داشت. به علاوه شرکت ARK مجموعه سیستم تعلیق خود به نام DT-P را برای این النترا درنظر گرفته است. سیستم تعلیق این خودرو همچنین به سیستم استرس بار در جلو خودرو و همچنین میل  های موج گیر در عقب و جلوی خودرو مجهز شده است. دیسک های بزرگ ترمز جلو به همراه تایرهای مسابقه ای NT05 شرکت تایر سازی نیتو (Nitto) نیز در این خودرو استفاده شده است.

علاوه بر این موارد، از غربیلک فرمان چرمی با دوخت های الماسی شکل نیز در داخل خودرو استفاده شده تا نمای خودرو را تکمیل نماید.

"ما در تلاشیم تا پیشرفت فوق العاده مهندسین شرکت هیوندای را به نمایش بگذاریم و برپایه تخصص و تجربه آنها محصول خاص را به طرفداران آن عرضه نماییم. جنگنده خیابانی هیوندای النترا شرکت ARK، توانایی ها و بهبودهایی را به مشتریان ارائه می کند که آنها می خواهند و انتظار دارند."

اینها بخشی از گفته های آقای کوین بنتلی (Kevin Bentley) از مسئولین پروژه هیوندای النترا ARK  در مورد این محصول ارائه شده در نمایشگاه سما بود.

نمایشگاه سما از اول تا چهارم ماه نوامبر برگزار می گردد. ما در تلاش هستیم تا خبرهایی جذاب از مدل های زیبا و فوق العاده این نمایشگاه را به شما برسانیم. پس با ما همراه باشید.

منبع: تک بوک