اسکوتر ادونچر هوندا ؛ از یک طرح مفهومی تا یک محصول نهایی!

اسکوتر ادونچر (Adventure Scooter) اولین بار در نمایشگاه موتورسیکلت میلان (EICMA) به عنوان یک مدل کانسپت رخ نشان داد و همه چیز گواه آن بود که می تواند به عنوان یک محصول نهایی نیز وارد بازار شود. موتورسیکلت X-Adv همچنان به عنوان یک کانسپت جذاب به حساب می آمد تا زمانی که هوندا به تازگی اعلام کرد که تصمیم دارد این محصول را به عنوان یک مدل تولیدی برای سال 2017 معرفی کند.

بر اساس خبرهای منتشر شده از کمپانی هوندا، مدل X-Adv گونه جدیدی از موتورسیکلت ها است. در واقع، در گذشته تعداد کمی از سازندگان موتورسیکلت به دنبال اضافه کردن قابلیت های آفرود به اسکوترها (موتورسیکلت های سبک شهری) بوده اند. اسکوتر یاماها بی دبلیو (Yamaha BW) و پژو تریکر 100 (Peugeot Trekker 100) نمونه های کوچکی از این قبیل موتورسیکلت های سبک شهری هستند؛ اما در واقع حرکت کردن فقط بر روی جاده های آسفالت خلاصه نمی شود!

جزئیات کمی درباره موتورسیکلت X-Adv منتشر شده است؛ اما بر اساس کانسپت سیتی ادونچر (City Adventure) که در نمایشگاه موتورسیکلت 2015 EICMA به نمایش گذاشته شد، این موتورسیکلت به سیستم تعلیق و جعبه دنده دو کلاچه هوندا به عنوان یک مدل استاندارد، مجهز خواهد شد. اطلاعات درباره این مدل هنوز ناچیز است اما مسلما با شروع نمایشگاه EICMA در اوایل ماه نوامبر، تمامی جزئیات اسکوتر جدید هوندا فاش خواهد شد.

در زیر این بدنه پلاستیکی، این شانس وجود دارد که موتور دوقلوی خطی 745 سی سی از سری های NC دیده شود. چنین موتوری قادر است تا 54 اسب بخار نیرو و 68 نیوتن متر گشتاور تولید کند. تصاویری که از این موتورسیکلت منتشر شده تقریبا همان محصولی را نشان می دهد که در سال 2015 به عنوان یک کانسپت معرفی شده بود.

همان طور که گفته شد، هوندا اطلاعات زیادی از موتورسیکلت سبک شهری X-Adv منتشر نکرده است، مسلما نمایشگاه موتورسیکلت میلان امسال می تواند شاهد محصولات متنوع زیادی باشد که اسکوتر جدید هوندا نیز یکی از آنها خواهد بود.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: newatlas