سوزوکی دست روی دست گذاشتن و تماشای پروژه‌های تیونینگ جیمنی جدید را کنار گذاشته است.

این خودروساز ژاپنی هم‌اکنون و برای اولین بار از کانسپت های سفارشی مبتنی بر آفرودر کوچک اما بامزه‌ی خود پرده‌برداری کرده است. این دو خودروی مفهومی که چند روز دیگر در نمایشگاه خودروی توکیو 2019 معرفی خواهند شد عجیب و جذاب هستند.


اولین کانسپت جیمنی سوروایو نام داشته و بر پایه‌ی مدل ژاپنی این خودرو بنا شده است. خودروی موردبحث از پیشرانه‌ی 3 سیلندر 0.66 لیتری توربو سود برده و بنابراین در کلاس Kei کارها قرار می‌گیرد. همان‌طور که از نام و ظاهر خودرو برمی‌آید، این خودروی خشن برای کاربری در شرایط سخت طراحی شده است.

از جمله ویژگی‌های شاخص جیمنی سوروایو می‌توان به محافظ چراغ‌های جلو، سپر جلوی فولادی با وینچ و قلاب بکسل، رول کیج بیرونی، حذف شیشه عقب و رینگ‌ها و لاستیک‌های آفرود اشاره نمود. این خودرو به نظر کاملاً آماده‌ی آفرود بوده هرچند که قدرت پیشرانه‌ی آن 63 اسب بخار است.


دومین پروژه‌ی مفهومی سوزوکی بر پایه‌ی جیمنی سیرا بنا شده است. سیرا مدل پهنی است که در دیگر بازارها و با پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.5 لیتری فروخته می‌شود. این مفهومی جالب جیمنی سیرا پیکاپ استایل نام داشته و از استایل رترو و از پانل های چوبی در کناره‌ها استفاده می‌کند.

این پیکاپ کوچولو و بامزه دارای جلوپنجره‌ی همرنگ با بدنه، سپر جلوی خشن با قلاب‌های بکسل و چراغ‌های LED اضافی نصب شده روی سقف می‌باشد. سوزوکی جزئیاتی درباره‌ی این خودرو منتشر نکرده اما فکر نمی‌کنیم که این کوچولو بتواند بیشتر از چند جعبه و کوله‌پشتی را حمل کند.


جدای از دو کانسپت یاد شده، سوزوکی از سوئیف اسپرت Yellow Rev هم پرده‌برداری خواهد کرد. ظاهراً همه‌چیز این خودرو به رنگ زرد آن محدود می‌شود.

 

منبع: پدال