جک S5 یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین خودروهای چینی حاضر در بازار ایران است و از همان ابتدای ورودش به بازار، به واسطه پیشرانه قدرتمند، ظاهر جذاب، و شتاب نسبتا خوبی که برای راننده فراهم می ساخت، مورد توجه مشتریان ایرانی قرار گرفت. جک S5 در ابتدا با جعبه دنده دستی به بازار عرضه شد که گزینه مناسبی در ترکیب با موتور توربوشارژر به حساب می آمد، اما برای استفاده در معابر شهری کارایی چندانی نداشت. مدتی بعد، کرمان موتور با کسب اطلاع از سلیقه ایرانی، اقدام به عرضه این خودرو با جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه و امکانات بیشتر کرد که با واکنش مثبت خریداران ایرانی روبرو شد.
مهم ترین رقیب جک S5 در این سالها، چری تیگو 5 بوده است که به واسطه بهره بردن از پیشرانه تنفس طبیعی، دردسر های کمتری را برای مالک ایجاد می کند، اما در مقابل جک S5 شتاب بسیار بهتری نسبت به چری تیگو5 دارد. هاوال H2 نیز در بازه کوتاهی از زمان به عنوان یک رقیب برای جک S5 شناخته می شد که اکنون تولید آن به مشکل برخورده است.
با توجه به دوره زمانی که جک S5 توسط این شرکت چینی به بازار عرضه گردید، نمی توانیم انتظار داشته باشیم که با خودرویی کاملا بی نقص روبرو شویم، از همین رو وجود مشکلات در جک S5 ، امری کاملا طبیعی است. مهم ترین نقطه ضعف این خودرو، حساسیت به بنزین و روغن است، همچنین برخی از مشکلات الکترونیکی هم صدای مشتریان را در آورده است.
با وجود آن که نمونه های دنده دستی شتاب بهتری را نسبت به نمونه اتوماتیک ارایه می دهند، به واسطه ضعف امکانات نتوانست به موفقیت قابل توجهی در بازار دست پیدا کنند و فروش دلسرد کننده این تیپ، کرمان موتور را مجبور به حذف این خودرو از خط تولید کرد. در حال حاضر نمونه های کارکرده از هر دو تیپ در بازار موجود هستند که البته به واسطه افزایش قیمت های اخیر، بخشی از ارزش خود را از دست داده اند. نمونه های صفر کیلومتر زیادی از تیپ اتوماتیک جک S5 در بازار حضور دارند و اخیرا کرمان موتور، این خودرو را مجددا با شرایط اقساطی و افزایش قیمت تا حدود ۲۲۰ میلیون تومان به بازار عرضه می کند. در جدول زیر نگاهی به قیمت نمونه های مختلفی از جک S5 خواهیم انداخت:
 

جدول قیمت جک S5

جدول قیمت جک S5

 

منبع: خودرو بانک