موتورسیکلت دو چرخ گیر روسی با چرخ هایی بزرگ و قابلیت تاشو!

با 12 اینچ (30 سانتیمتر) پهنا و 25 اینچ (63 سانتیمتر) قطر چرخ و یک سیستم رانندگی دو چرخ گیر (2WD)، این موتورسیکلت منحصر به فرد روسی به راحتی می تواند در زمین های گل و لای و پر از لجن، راه خود را به جلو باز کند. برای جابجایی این موتور روسی به فضای زیادی نیاز نخواهید داشت. این موتورسیکلت 2x2 قدرتمند و سبک وزن، به راحتی می تواند تا در عرض چند دقیقه از هم جدا شده و در صندوق عقب یک ماشین جای گیرد.

این وسیله نقلیه طراحی زیبایی نداشته و واقعا ظاهر پر زرق و برقی ندارد؛ اما به عنوان یک موتورسیکلت آفرود، کاملا عجیب و غریب است. به نظر می رسد که سازنده روسی این موتورسیکلت از این که چنین پیشرانه ای برای آن انتخاب کرده، راضی و خشنود باشد؛ اما حرکت عجیبی است. نیروی محرکه این موتورسیکلت تاشو از یک موتور سفارشی ساز Honda GX210 قدرت می گیرد، یک موتور بسیار سبک که در اره برقی ها مورد استفاده بوده و به شکل جالبی در کنار کاهش وزن بسیار زیاد این موتورسیکلت از کارایی بالایی نیز برخوردار است.

بسیار جالب است، حتی اگر در این وسیله نقلیه از یک موتور 210 سی سی نیز استفاده شود، باز هم وزن آن تنها 82 کیلوگرم خواهد بود. در حالی که با استفاده از یک موتور کوچکتر، شما می توانید موتورسیکلتی در اختیار داشته باشید که وزن آن به زیر 60 کیلوگرم محدود شود. مسلما با چنین وزن اندکی، جا به جایی آن کاملا راحت و منطقی خواهد بود. شما می توانید آن را به مانند یک دوچرخه حمل کرده و بر روی لاستیک های 25x12 اینچی آن در هر نوع زمین ناهمواری گردش کنید.

لازم است که فشار تایرها نیز پایین نگه داشته شود. فشار بیشتر از 3psi برای آن لازم نیست و از آنجا که این موتورسیکلت برای حرکت در زمین های ناهموار و پر از گل و لای طراحی شده، هیچ سیستم تعلیقی در دو انتهای آن وجود ندارد. طراحی این موتورسیکلت به گونه ای انجام شده که به راحتی می تواند از حرکت هر دو چرخ خود بهره مند شود. این کار به وسیله زنجیر دومی که نیرو را به چرخ جلو منتقل می کند، امکان پذیر شده است؛ اما در وب سایت Taurus  هیچ جزئیاتی در مورد اینکه این سیستم با چه نسبتی، قدرت را به چرخ های عقب و جلو انتقال می دهد، عنوان نشده است. گیربکس به نظر می رسد که دو سرعته بوده و حداکثر می تواند سرعت موتورسیکلت Taurus  را به 22 مایل بر ساعت (35 کیلومتر بر ساعت) برساند.

یک محفظه قفس مانند در جلوی آن قرار گرفته که برای حمل ابزار ضروری مناسب نشان می دهد. از آنجا که این موتورسیکلت بسیار سبک وزن بوده با پر کردن هوا در تایرها به راحتی می توان آن را در رودخانه شناور کرده و شستشو داد. هنگامی که قصد داشته باشید به منزل بازگردید، می توان به راحتی و تنها در ظرف مدت 5 دقیقه، قطعات آن را از هم جدا کرده و به راحتی در پشت یک SUV و یا یک واگن استیشن قرار داد.

قیمت این موتورسیکلت آفرود روسی، چیزی در حدود 75,000 روبل روسیه اعلام شده که کمی بیش از 1,100 دلار برای هر موتورسیکلت است. Taurus یک شرکت حمل و نقل بین المللی نیست؛ اما به نظر می رسد که این کمپانی در حال حاضر حداقل چند ده از این موتورسیکلت ها را در دست تولید دارد.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: newatlas