احتمالا شما نیز همچون ما خبر تکراری تجمع خریداران خودروهای پیش فروش شده در مقابل شرکت های خودروسازی به جهت تاخیر در تحویل را شنیده اید. داستان تاخیر در تحویل خودروها تمامی نداشته و این روزها از جانب شرکت های خودروسازی مختلف به طرق متفاوتی تکرار می شود. خودروسازان کاهش تولید، نبود مواد اولیه و قیمت های قدیمی زیان ده را بهانه کرده و خودروها را تحویل خریداران آن ها نمی دهند و از طرف دیگر نیز خریداران به دنبال دریافت خودروهای پیش خرید شده خود بوده و از نبود حضور و پیگیری سازمان های نظارتی شاکی اند.
خریداران خودروهای پیش فروش شده معتقد اند که خودروسازان در تحویل خودروهای آن ها بدقولی کرده و موظف اند که سود ماه ها تاخیر را نیز پرداخت نمایند. از نظر آن ها منطقی نیست که با وجود گذشت چند ماه از رسیدن زمان تحویل خودروها و عدم دریافت آن ها، خریداران موظف باشند که با اعمال قیمت های جدید، پول بیشتری را به خودروسازان تحویل نمایند چرا که در این صورت این خریداران هستند که تاوان تاخیر در تحویل خودروها را پرداخت می نمایند.
به تازگی شنیده شده که قرار است در غالب ابلاغیه اعمال افزایش قیمت‌ها تکلیف خریداران بلاتکلیف خودرو نیز مشخص شود. براساس اخبار رسیده آن دسته از خریدارانی که تحویل خودروی آن ها به قبل از شهریورماه 97 برمی‌گردد هزینه پرداختی آن ها باید بر اساس قیمت های قبلی باشد. خریدارانی نیز که تحویل خودروهای آنها بعد از شهریورماه 97 است محصولات خود را با قیمت‌ها جدید و البته ضمن محاسبه سود تأخیر و مشارکت تحویل خواهند گرفت.
 

منبع: خودرو بانک