بچه‌های گاراژ 54 علاقه‌ی عجیبی به شکنجه‌ی لادا دارند. قبلاً خبرهای جوشاندن و البته تبدیل لادا به خودرویی 6 چرخ را مشاهده کرده‌اید اما آن‌ها در جدیدترین ماجراجویی خود یک لادا را به مدت 6 ماه در آب‌های سرد روسیه غرق کرده و پس از آن تلاش کرده‌اند این لادا را روشن کنند!


لادا اصلاً شرایط خوبی ندارد و در زمستان آب به حدی سرد و یخ زده بوده که سقف خودرو را از بین برده و باعث شده لادا در فشار زیادی قرار داشته باشد.

دست‌اندرکاران گاراژ 54 البته اهمیتی به ظاهر این خودرو نداده‌اند زیرا فقط می‌خواسته‌اند ببینند که آیا خودرو روشن می‌شود یا خیر. به منظور بازگرداندن این لادای بخت‌برگشته به زندگی، آن‌ها شمع‌ها را جدا کرده و سپس آب را هم از سیلندرها خارج نموده‌اند. آن‌ها همچنین میزان زیادی آب را که در داخل پیشرانه جمع شده بوده خارج کرده و آن را با روغن پر کرده‌اند. موضوع شگفت‌انگیز اینکه سیستم جرقه‌ی لادا پس از خشک شدن توانایی لازم برای استارت را داشته است.

پس از حدود یک ساعت کار، پیشرانه زنده می‌شود. البته سیستم انتقال سوخت وضعیت بدی داشته و گاراژ 54 تلاش داشته یک باک سوخت موقتی در نظر بگیرد که از یک بطری پلاستیکی بنزین و یک لوله تشکیل شده است! البته این وضعیت واقعاً جواب نمی‌دهد.

با سپری شدن چند ساعت، تعمیر سیستم سوخت‌رسانی ممکن شده و این لادا به‌طور کامل کار می‌کند. اگر شما سقف خراب شده را ببرید احتمالاً خواهید توانست این لادا را به یک آفرود نصفه و نیمه تبدیل کنید!

 

منبع: پدال