شورولت سیلورادو اچ دی کارهارت قبل از نمایشگاه SEMA رخ نشان داد

کمپانی خودروسازی شورولت در همکاری با شرکت 127 ساله سازنده لباس های کار، کارهارت (Carhartt)، خودروی کانسپتی را طراحی کرده اند که احتمالا رد پای آن در نمایشگاه SEMA دیده خواهد شد. شنیده ها حاکی از آن است که این برند قصد دارد در یک نمایش جهانی، این کانسپت را در نمایشگاه های اتومبیل لس آنجلس و دیترویت نیز به نمایش گذارد.

همکاری یک شرکت تولیدی پوشاک با یک خودروساز، کاملا طبیعی است که برای ما بسیار تعجب برانگیز باشد؛ چراکه قبل از این، هیچ گاه چنین همکاری دیده نشده بود؛ اما در ساخت این محصول هیچ چیز وحشتناک و یا غیرمتعارفی صورت نگرفته است. در واقع ماهیت وجودی این کانسپت بر پایه مدل شورولت سیلورادو اچ دی مدل 2017 شکل گرفته است. البته با یک موتور اصلاح شده از توربودیزل V8 دورامکس (Duramax)، جعبه دنده اتوماتیک از کمپانی آلیسون و سیستم تعلیق ماشین آفرود Z71 که تقریبا 1 اینچ (2.5 سانتیمتر) بالاتر آمده است.

پیشرانه بهبود یافته در این مدل اکنون توانایی تولید 445 اسب بخار قدرت خروجی داشته و می تواند 910 پوند-فوت (حدود 1234 نیوتن متر) گشتاور ارائه دهد. بقیه مشخصات نیز به نظر می رسد که ارتقا یافته است. حدود سه چهارم از قسمت بار این پیکاپ با پارچه های کلاسیک کارهارت طلایی پوشیده شده که جعبه ابزار و قفسه های مخصوص ابزار آلات در قسمت بار را پوشانده است.

فضای داخلی نیز با روکش چرمی صندلی ها، پوشش روی پنل درها و همچنین کنسول با دوخت سه ردیفه، درست به مانند ژاکت های کارهارت طراحی شده است. لوگوی کارهارت نیز به صورت لیزری بر روی پشتی صندلی ها و کف پوش ها حک شده و بر روی درها می توان لوگوی Carhartt C را که با نشان مخصوص سیلورادو ارائه شده، با فونت های مخصوص به کارهارت مشاهده کرد. رینگ های 20 اینچی آن طرحی از نیکل های قدیمی را نشان می دهد که در جلو پنجره، پوشش بالایی آینه های بغل، دو حلقه نصب شده در جلو و داخل درها نیز تکرار شده و لاستیک های Firestone Destination M/T در زیر آن خودنمایی می کنند.

ویژگی های کاربردی ارتقا یافته آن شامل دو قلاب محکم و تنومندی است که در عقب و جلوی آن نصب شده و یک نوار LED که در زیر جلوپنجره، قابل رویت است. به این مشخصات یک جعبه ابزار سفارشی، سیستم دوربین تریلرینگ خارجی بی‌سیم و چند ویژگی دیگر را نیز اضافه کنید. منتظر دیدن شورولت سیلورادو اچ دی کارهارت (CHEVROLET SILVERADO HD CARHARTT) در نمایشگاه SEMA باشید.

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: motortrend