نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانکفورت معتبرترین نمایشگاه خودرو جهان در تابستان سال ۲۰۱۷ شاهد رونمایی از خودرویی از صنعت خودروسازی چین بود که باعث حیرت همگان شد. برند چری بزرگترین صادرکننده خودروی چین و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو کشور چین است که با معرفی خودرو لوکس و جدید خود به اسم اکسید، باعث حیرت همگان شوند. این خودرو می‌تواند با خودروهای پرمیوم بازار رقابت تنگاتنگ داشته باشد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایران جیب، خودرو اکسید حاصل سرمایه‌گذاری کلان چری در تحقیق و توسعه، ایجاد مرکز تحقیق در شانگهای، فرانکفورت و مرکز تکنولوژی در آمریکا است. همچنین قرارداد همکاری چری با برند بزرگ و لوکس ساز جگوار-لندرور تاثیرات خود را به وضوح در ساخت این خودرو نشان می‌دهد.
 

چری اکسید

چری اکسید


در طراحی اکسید آخرین تکنولوژی‌های روز و متد طراحی به کار رفته است تا این خودرو بتواند استانداردهای سختگیرانه بازار خودروی آمریکا و اروپا را پاس کند و به بازار این کشورها عرضه شود. ساخت اکسید را می‌توان یک پیام از طرف شرکت چری نامید که به سرعت در حال طی مراحل پیشرفت و توسعه است که توانسته یک خودروی لوکس و مدرن را به بازار جهانی تولید و معرفی کند. این خودروی لوکس شاسی بلند نخستین محصول از برند اکسید است که شرکت چری مدل‌های شاسی بلند بعدی آن را در نمایشگاه‌های معتبر با اسم اکسید کوپه معرفی کرده است. این خودرو یک خودروی برقی پیشرفته با توان رقابت با خودروهای لوکس اروپایی و ژاپنی است.
اکسید یک استراتژی جدید و پر جسارت شرکت چری برای ورود به سطح اول و لوکس بازار خودرو نامید که بزودی شاهد تردد این خودرو در نقاط مختلف جهان خواهیم بود، اتفاقی که شاید باورش سخت باشد اما به سرعت به انجام خواهد رسید.

 

 

منبع: خودرو بانک