با اینکه لامبورگینی اوروس یک شاسی‌بلند فول سایز همچون کادیلاک اسکالید نیست اما گلگیرهای آن دارای قوس‌های چرخ بزرگی است که به این ترتیب می‌توانید رینگ و لاستیک‌های بزرگ را زیر خودرو نصب کرده و البته نگرانی‌ای از بابت ظاهر خودرو نداشته باشید.


البته رینگ‌های 24 اینچی پنج پره دوبل فورجیاتو TEC 3.9 بکار رفته در این خودرو که طراحی لبه داخلی دارند ماجرای دیگری دارند و شاید لامبوی موردبحث ما اوقات سختی را داشته باشد چراکه ظاهر استوک ولی گیرای اوروس تحت تأثیر این رینگ‌ها قرار می‌گیرد.


رینگ‌های موردبحث به سری تکنیکای فورجیاتو تعلق داشته و تنها با ابعاد 24 اینچی در دسترس هستند. این رینگ ساز سفارشی ظاهر محصول خود را به هر شکلی که مالک بخواهد درمی‌آورد و از رنگ‌های متفاوت برای لبه‌های داخلی و بیرونی استفاده می‌کند.


اما از نظر ما نسخه‌ی استاندارد لامبورگینی اوروس چندانی نیازی به رینگ‌ها و کیت‌های افترمارکتی ندارد چراکه خود این خودرو کاملاً گیرا و باابهت بوده چراکه اوروس در ظاهر خود از ویژگی‌های طراحی سوپرکارهای این برند سود برده است.


البته برخلاف سوپرکارهای مشهور لامبورگینی، این شاسی‌بلند از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو با قدرت 650 اسب بخار و گشتاور 850 نیوتون متر استفاده کرده و نیروی این قلب آهنین از طریق گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.

همان‌گونه که انتظار می‌رود، این سوپر شاسی‌بلند از نظر پرفورمنس چیزی کم ندارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت اوروس تنها در 3.6 ثانیه ثبت شده و شتاب صفر تا 200 کیلومتر در ساعت آن نیز برابر با 12.8 ثانیه می‌باشد. حداکثر سرعت این گاو قدبلند ایتالیایی نیز برابر با 305 کیلومتر در ساعت است.

 

منبع: پدال