اعمال تغییرات در خودرو مانند تغییر دادن در مدل مو است، گاهی می تواند نتیجه‌ای بسیار خوب داشته باشد و گاهی ه کن است نتیجه‌ی آن بسیار بد باشد. در این بین اعمال تغییرات در خودروهای کلاسیک چیزی است که جای بحث بسیاری دارد. این مرسدس بنز 300SL گالوینگ مدل ۱۹۵۵ یکی از این خودروها است که مالک آن در ژاپن تصمیم گرفته آن را تیونینگ کند.

mercedes benz 300 sl

این مدل یکی از ۱۱ مدل گالوینگ در سرتاسر جهان است که توسط بخش AMG مورد بهینه سازی قرار گرفته‌اند و این یعنی توانایی‌های آن در مقایسه با مدل استاندارد گالوینگ افزایش پیدا کرده‌اند. مدل استاندارد گالوینگ به خودی خود خودرویی بسیار خاص بوده و می‌توان آن را در زمره‌ی برترین خودروهای کلاسیک تاریخ جای داد حال باید دید نسخه‌ی تیونینگ شده‌ی این خودرو چگونه است؟

mercedes benz 300 sl

گالوینگ مورد نظر یکی از تنها دو دستگاه گالوینگ ساخته شده به صورت فرمان راست در جهان بوده و به یک موتور V8 با کد M119 مجهز شده است. این موتور ۶ لیتر حجم داشته و نیروی آن با استفاده از یک جعبه دنده‌ی ۴ دنده‌ی خودکار به چرخ‌های عقب ارسال می‌شود.

mercedes benz 300 sl

گالوینگ در بین خودروهای هم عصر خود دارای یکی از بهترین لذت‌های رانندگی است و به همین خاطر به نظر نمی‌رسد که کسی به فکر تغییرات در موتور آن باشد.

در داخل کابین اما شاهد نصب صندلی‌های اسپرت هستیم که دارای پوشش چرم با دوخت سفارشی هستند. چرم مورد استفاده در صندلی‌ها به رنگ قرمز بوده و دوخت روی آن‌ها نیز نمایی کاملا سنتی و کلاسیک دارد.

البته مالک خودرو ارزش صندلی‌های اصلی این خودرو را می‌داند و به همین خاطر آن‌ها را در شرایط کاملا عالی حفظ کرده به طوری که ظاهری کاملا نو دارند.

mercedes benz 300 sl

مالک این خودرو تغییرات را در سال ۲۰۰۰ و در هنگام وارد کردن خودرو به ژاپن انجام داده و حالا قرار است تا در یک حراجی به نام  Best Heritage Auction با قیمتی بین ۱ میلیون و ۲۳۱ هزار دلار تا ۱ میلیون و ۴۵۹ هزار دلار به فروش برسد.
 

منبع: زومیت