حدود دو هفته پس از معرفی پورشه 718 T جدید، ژرمن‌ها اقدام به معرفی خودروی جدید 718 کیمن GT4 کلاب اسپورت کرده‌اند.


این خودرو که جایگزین مدل قبلی کیمن GT4 کلاب اسپورت شده از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.8 لیتری با قدرت 419 اسب بخار و گشتاور 425 نیوتون متر استفاده می‌کند. پیشرانه‌ی یاد شده با یک گیربکس 6 سرعته ی PDK که دارای فلایویل تقویت شده و واحد کنترل الکتریکی بهینه شده برای مسابقات است همکاری می‌کند.


جدای از ارتقای پیشرانه، این خودرو اولین محصول مسابقه‌ای تولیدی است که از قطعات بدنه‌ی ساخته شده از متریال کامپوزیت کربن طبیعی سود می‌برد. این ماده در درها و بال عقب بکار رفته و عموماً از محصولات جانبی کشاورزی همچون کتان یا الیاف کنف به دست می‌آید. پورشه می‌گوید این قطعات وزن و خواص استحکام مشابه با فیبر کربن دارند.


به لطف این ماده و دیگر بازنگری‌های صورت گرفته برای کاهش وزن، پورشه 718 کیمن GT4 کلاب اسپورت وزن 1320 کیلوگرمی دارد. به منظور رسیدن به این وزن، کابین فاقد تجهیزات غیرضروری بوده و بجای آن‌ها یک قفس ایمنی و تک صندلی مسابقه‌ای با 6 نقطه اتصال وجود دارد.


ازآنجایی‌که GT4 کلاب اسپورت برای بهبود قابلیت رانندگی و ثبت زمان‌های سریع‌تر در پیست طراحی شده بنابراین دارای سیستم تعلیق سبک‌وزن گرفته شده از 911 GT3 کاپ می‌باشد. این خودرو از دیفرانسیل عقب قفل شونده مکانیکی و سیستم ترمز مسابقه‌ای استفاده می‌کند که در هر چرخ از دیسک‌های فولادی 15 اینچی برخوردار است.


دو نسخه‌ی متفاوت از این خودرو در دسترس بوده که مدل پایه از نوع تراک دی و با قیمت پایه‌ی 134 هزار یورو می‌باشد. این خودرو به دنبال جلب نظر مشتریانی است که به پیست می‌روند. مدل تراک دی از جذب کننده‌ی شوک ثابت، سیستم تهویه مطبوع و ترمزهای ضد قفل و کنترل پایداری الکتریکی سود می‌برد. از دیگر ویژگی‌های این نسخه می‌توان به آتش‌خاموش‌کن و باک سوخت 80 لیتری اشاره کرد.


مدل گران‌تر 157 هزار یورویی کامپتیشن نام دارد که بیشتر روی پیست تمرکز کرده است. این خودرو از جذب‌کننده‌های شوک قابل تنظیم در سه جهت، سیستم جک هوایی یکپارچه و سیستم بالانس ترمز بهره‌مند است که باعث می‌شود اکسل‌های جلو و عقب بهترین توازن را داشته باشند. خریداران همچنین سیستم آتش‌خاموش‌کن خودکار و باک سوخت 115 لیتری بزرگ‌تر را دریافت می‌کنند.


هر دو نسخه‌ی پورشه 718 کیمن GT4 کلاب اسپورت هم‌اکنون قابل سفارش بوده و اولین نمونه‌ها از فوریه سال 2019 به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

 

منبع: پدال