سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌دران خودروی تهران اظهار داشت: قیمت خودرو درسال جاری به حد کافی افزایش داشته است و در شب عید امسال با وجود افزایش تقاضا، افزایش قیمت خودرو نخواهیم داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایران جیب، در ماه‌های پایانی سال میزان تقاضا برای خرید خودرو در بازار افزایش می‌یابد. با هجوم مردم طی چند سال گذشته در ایام عید، قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی با نوسان قیمت مواجه شده بخصوص در سال جاری که قیمت ارز با نوسانات زیادی روبه‌رو بوده و چندین بار قیمت خودرو در بازار شاهد افزایش چندین درصدی بوده است. در این شرایط سئوالی که مطرح می‌شود این است که آیا قیمت خودرو در شب عید گران‌تر می‌شود؟
سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودری تهران در پاسخ به این سوال می‌گوید: قیمت خودرو در سال جاری به حد کافی افزایش داشته و با وجود افزایش تقاضا در شب عید، افزایش قیمت خودرو نخواهیم داشت. همچنین با عرضه مناسب خودرو به بازار می‌توان بازار خرید و فروش را رونق داد. وی ادامه داد: بازار کشش بیش از 80 درصد افزایش قیمت خودرو را ندارد. در چند ماه اخیر قیمت خودرو افزایش زیادی داشته است ومردم برای خرید اقدام نمی‌کنند و منتظر هستند تا بازار به ثبات برسد.
انجام تعهدات توسط خودروسازان
سعید موتمنی در رابطه تعهدات خودروسازان بیان داشت: با صحبت‌هایی که با برخی از نمایندگی‌ها داشتیم آنها اعلام کردند که در 10 روز اخیر خودروسازان به تهعدات خود عمل کرده و خودروهای مورد نیاز را به بازار عرضه کرده‌اند. همچنین کاهش قیمت وقتی صورت می‌گیرد که خودروسازان به تعهدات خود عمل کنند. وی در ادامه افزود: ما شاهد کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی برخی از خودروهای خارجی در بازار بودیم. خودروی سانتافه در بازار 570 میلیون تومان بود که امروز با قیمت 525 میلیون تومان معامله می‌شود. خودروی آزرا 2018 که در ماه‌های گذشته به یک میلیارد تومان رسیده بود امروز با قیمت 640 میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.
وی در پایان تصریح کرد: عرضه مناسب خودرو باعث بهبود و رونق بازار می‌شود. در مدتی که بازار با رکود مواجه بود ، خودروهای داخلی نیز بین 2 تا 6 میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کردند. 

منبع: خودرو بانک