ب‌ام‌و M2 کامپتیشن از نظر بسیاری از افراد سواری درگیر کننده‌تری در مقایسه با M3 دارد؛ و به نظر می‌رسد این خودرو در دستان یک راننده‌ی حرفه‌ای می‌تواند سریع‌تر از برادر بزرگ‌تر، گران‌تر و قوی‌تر خود یک دور پیست را طی کند.


خودروی موردبحث ما به رانندگی راننده‌ی مسابقه‌ای، رومین مانتی، عملکرد درخشانی در پیست مگنی کورس داشته و سریع‌تر از M3 یک دور این پیست را طی کرده است. این کوپه‌ی اسپورت توانسته یک دور پیست مشهور فرانسوی‌ها را در یک دقیقه و 59.78 ثانیه طی کند. شایان ذکر است M2 کامپتیشن از لاستیک‌های میشلین پایلوت سوپر اسپورت استفاده کرده است.


این رکورد بهتر از رکورد ب‌ام‌و M3 کامپتیشن و پورشه 718 کیمن S با رکورد مشابه یک دقیقه و 59.80 ثانیه بوده است. خودروهای آئودی TT RS نسل دوم و مرسدس-ای ام جی C63 S نیز به ترتیب رکوردهای یک دقیقه و 59.82 ثانیه و دو دقیقه و 2.20 ثانیه را ثبت کرده‌اند. شورولت کاماروی 8 سیلندر نیز یک دور مگنی کورس را در دو دقیقه و 2.50 ثانیه طی کرده است. نسل قبل ب‌ام‌و M2 رکورد دو دقیقه و 3.20 ثانیه‌ای داشته است.


اما گفته می‌شود رکورددار غیررسمی پیست مگنی کورس فراری 488 پیستا است که سریع‌تر از برخی رقبای مستقیم عمل کرده است. این سوپرکار ایتالیایی رکورد 1 دقیقه و 16.06 ثانیه را ثبت کرده و پس از آن نیز مک لارن 720S، لامبورگینی اوراکان پرفورمنته و پورشه 911 GT2 RS قرار دارند.

 

 

منبع: پدال