شورلت قیمت مدل‌ها و آپشن‌های مختلف کراس‌اوور کاملاً جدید بلیزر را اعلام کرده است. قیمت این کراس‌اوور میان سایز که شکاف بین مدل کامپکت اکوئناکس و مدل فول سایز تراورز را پُر می‌کند، از 30 هزار دلار آغاز می‌شود اما این عدد با سفارش تمامی آپشن‌ها و لوازم جانبی به‌سرعت افزایش پیدا می‌کند. این قیمت 30 هزار دلاری متعلق به تیپ L با پیشرانهٔ 2.5 لیتری چهار سیلندر 193 اسب بخاری و انتقال قدرت دیفرانسیل جلو است. قیمت بالاترین تیپ بلیزر نیز از 46,795 دلار آغاز می‌شود. این تیپ که Premier نام دارد، به پیشرانهٔ 3.6 لیتری V6 با 305 اسب بخار قدرت و سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز است.

 

اما برای کسانی که خواهان تیپ پایه هستند، شورلت چندین پکیج مختلف را ارائه کرده که با سفارش آن‌ها، تمامی ویژگی‌های تیپ‌های بالاتر به خودرو اضافه می‌شوند. بعضی از این ویژگی‌ها شامل تجهیزات ایمنی مهمی چون ترمز اضطراری، هشدار برخورد جلو، حفظ حرکت میان خطوط و دیگر سیستم‌های کمک‌راننده می‌شود. ازجملهٔ برخی آپشن‌های بیرونی بلیزر نیز می‌توان به میله‌های همرنگ بدنهٔ جلوپنجره به قیمت 395 دلار، لوگوی چراغ‌دار شورلت به قیمت 395 دلار و رنگ قرمز خاص بدنه به قیمت 495 دلار اشاره کرد. علاوه بر این آپشن‌ها، برای بلیزر پکیج‌های بیرونی دیگری مثل پکیج Hit The Road هم به قیمت 1050 دلار قابل سفارش است که میله‌های باربند روی سقف و زیر پایی‌های مشکی‌رنگ را به خودرو اضافه می‌کند.

برای داخل بلیزر نیز سیستم اطلاعاتی-سرگرمی سرنشینان عقب با DVD پلیر به قیمت 1995 دلار و کیت پدال‌های اسپرت به قیمت 165 دلار قابل سفارش است. با سفارش تمامی این آپشن‌ها، قیمت بلیزر به 57,175 دلار می‌رسد؛ اما علاوه بر این آپشن‌ها، برای کراس‌اوور جدید شورلت لوازم جانبی مختلفی هم قابل سفارش است که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به نگه‌دارنده‌های دوچرخهٔ روی سقف و محفظه‌های اشیاء اشاره کرد. سفارش این لوازم جانبی نیز می‌تواند قیمت بلیزر را به بیش از 60 هزار دلار افزایش دهد. برای مقایسه، قیمت فورد اج ST فول آپشن چیزی در حدود 54 هزار دلار است یا قیمت بالاترین تیپ کادیلاک XT5 از 55,190 دلار آغاز می‌شود؛ بنابراین فقط زمان نشان خواهد داد که شورلت بلیزر با این قیمت‌گذاری در بازار موفق خواهد بود یا نه.

 

 

منبع: پدال