حتماً تاکنون با بچه‌های کانال گاراژ 54 آشنا شده‌اید! آن‌ها هر بلایی را که فکر بکنید بر سر لاداهای قدیمی آورده‌اند اما جدیدترین ایده‌ی آن‌ها می‌تواند جذاب‌ترینشان باشد. ما قبلاً دیده‌ایم که گاراژ 54 لادا را جوشانده، غرق کرده و پر از سیمان کرده‌اند و البته این خودروی جان‌سخت پس از همه‌ی این سختی‌ها نیز کار کرده است؛ بنابراین پروژه‌ی جدید این افراد هم بر پایه‌ی لادا شکل گرفته و این بار لاستیک‌های 38 اینچی زیر خودرو رفته است.


ما چند بار تحت تأثیر مکانیک‌های ماهر گاراژ 54 و راه‌حل‌های ساده‌ی آن‌ها برای حل مشکلات پیچیده قرار گرفته‌ایم. این پروژه‌ی جدید هم تفاوتی نداشته و آن‌ها تنها از چهار اسپیسر استفاده کرده و آن‌ها را به توپی چرخ استاندارد لادا متصل و سپس رینگ و لاستیک‌های بزرگ را زیر خودرو نصب کرده‌اند. به منظور اطمینان از فرمان پذیری خودرو، گاراژ 54 از اسپیسرهای بزرگ‌تر در اکسل جلو استفاده کرده‌اند.


خب نتیجه‌ی کار بدک نیست. اگرچه ظاهر لادا چنگی به دل نمی‌زند اما خب هنوز هم جواب می‌دهد؛ و همین هم مهم‌ترین نکته است. اولین تست لادا روی برف نشان می‌دهد که این خودرو به یک دریفتر بسیار خوب تبدیل شده و موضوع شگفت‌انگیز آنکه کل سیستم تعلیق در برابر فشارهای بیشتر وارد شده به قطعات استاندارد دوام می‌آورد.

 


بدون هرگونه تعجبی، این خودرو خیلی مانور پذیر نبوده و شعاع گردشی بسیار بزرگی دارد. راه‌حل این مشکل چیست؟ تنها کافی است رینگ و لاستیک‌های استاندارد را بدون اسپیسرها در اکسل جلو نصب کرده و فرمان دقیق‌تری داشته باشید. نتیجه‌ی کار تولید دریفتر بهتری است که به آسانی می‌تواند در برف سر بخورد.

 

منبع: پدال