مهم‌ترین دستاورد سامسونگ برای خودروهای آینده، استفاده از دستیار دیجیتال بیکسبی خواهد بود. سامسونگ طی کنفرانس خود در جریان نمایشگاه CES 2019 اعلام کرد پنل پشت فرمان و سیستم سرگرمی‌ مخصوص خودرو با همکاری برند هارمن، تولید خواهد کرد. این فناوری، همراه‌با رابط فرمان صوتی خواهد بود که سال قبل، درکنار دستیار دیجیتال بیکسبی نصب‌شده در داشبورد خودرو رونمایی شد.

مدیریت امکانات رفاهی خودرو با بیسکبی، شامل کسب اطلاع از میزان سوخت باقی‌مانده در باک، یا تنظیم درجه حرات محیط با استفاده از فرامین صوتی خواهد بود. شبیه به دستیار دیجیتال اکواتو (Echo Auto) ساخت آمازون که همراه ۸ میکروفون و با اتصال به الکسا عمل می‌کند. نحوه‌ی نصب، یکی از تفاوت‌های فناوری بیکسبی و اکواتو خواهد بود؛ چراکه سیستم ساخت سامسونگ توسط شرکت سازنده روی خودروها نصب خواهد شد، اما الکسا به‌صورت یک آپشن سفارشی و بعد از خرید خودرو به تجهیزات کابین اضافه می‌شود.

 

Samsung digital cockpit

به نظر می‌رسد فناوری کابین دیجیتال سامسونگ، فراتر از اجرای فرامین صوتی باشد. با تجهیزات این شرکت در فضای داخلی خودرو، می‌توان تصویر راننده و سرنشینان را در اختیار داشت تا به کمک هوش مصنوعی، تنظیمات صندلی، سیستم صوتی و نورپردازی کابین، تغییر کند. در طرح پیشنهادی سامسونگ، ۶ نمایشگر وجود دارد که هماهنگ با فناوری DeX این شرکت عمل خواهند کرد. علاوه‌بر این‌ها، پنل دیجیتال سامسونگ با سیستم ایمنی، دوربین‌های و حسگرهای خودرو نیز ارتباط دارد تا هشدار مناسب در کوتاهترین زمان به راننده برسد.

 

مدیران سامسونگ از انتشار نام شرکت‌های خودروسازی طرف قرارداد با خود امتناع کرده‌اند. با این حساب، مدل‌هایی که همراه‌با پنل دیجیتال سامسونگ تولید خواهند شد، فعلا نامشخص هستند.

 

منبع: زومیت