ماشین خودران کیا سول (KIA SOUL) به نمایشگاه سما (SEMA) می آید

نمایشگاه سالیانه سما (SEMA) که در شهر لاس وگاس در ایالت نوادا کشور آمریکا برگزار می گردد، بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن خودروهای بازطراحی شده و موتورهای تقویت شده و بدنه های تغییر شکل یافته، چرخ های غول آسا و طراحی های داخلی خاص و سوال برانگیز به حساب می آید. اما شرکت خودروسازی کره ای کیا (KIA MOTORS) از این نمایشگاه به عنوان یک فرصت برای معرفی ماشین های خودران (Driverless) نسل آینده تولیدات خود استفاده کرده است. یکی از این خودروهای خودران شرکت کیا، مدل کیا سول (Kia Soul) درجه یک است.

با نگاه دقیق به ویدئویی که توسط شرکت کیا از خودرو کیا سول خودران جدید منتشر شده، می توان نمایی کلی از آنچه که قرار است به نمایش درآید را تصور کرد. صندلی های بخش جلویی کیا سول درجه یک جدید مانند بسیاری از خودروهای خودران این چنینی، رو به عقب قرار گرفته اند. با توجه به عدم وجود غربیلک فرمان و کفپوش چوب خاکستری، در این مدل از کیا سول سعی شده تا مجموعه صندلی ها، راحتی و حس یک اتاق نشیمن کوچک و دنج را به سرنشینان القا کند تا سرنشینان در طول مسیر دچار خستگی نشوند.

بر اساس اعلام شرکت کیا، مدل کیا سول جدید، مجهز به تعداد زیادی از ادوات و تجهیزات و لوازم لوکس و خاص خواهد بود. از جمله این امکانات می توان به یک دستگاه تلویزیون صفحه تخت 40 اینچی و سیستم صوتی فوق حرفه ای اشاره کرد. کنترل این خودرو با استفاده از دو دستگاه تبلت انجام می پذیرد. این دو دستگاه تبلت در کنسول میانی تغییر شکل یافته و سفارشی این مدل از کیا سولِ درجه یک قرار می گیرد. تودوزی و تزئینات داخلی کیا سول جدید نیز با استفاده از چرم سفید و خاکستری همراه با دوخ تهای الماسی شکل بوده که هماهنگی کاملی با کفپوش خاکستری رنگ و چوبی کف خودرو و اتاق نشیمن کوچک خودرو دارد.

نمای خارجی این خودرو نیز با رنگ آبی مخصوص شرکت آمریکایی PPG رنگ آمیزی شده است. دو جلو پنجره بزرگ خودرو کیا سول درجه یک جدید نیز به لامپ های LED مجهز شده اند. رینگ های 19 اینچی یک تکه جدید کیا سول نیز توسط شرکتRotiform  طراحی و ساخته شده است. در ویدئو کوتاه منتشر شده از خودرو کیا سول، اطلاعات زیاد و دقیقی را در اختیار ما قرار نمی دهد، اما می توان این را مطمئن بود که خودرویی با صندلی های برگشته و سالن پذیرایی با کفپوش چوب این خودرو، تغییرات کلی را در نمای داخلی نیاز دارد.

اگر شما از علاقمندان و دنبال کنندگان اخبار دنیای خودرو باشید علاوه بر نمایشگاه سما، نمایشگاه CES نیز در شهر لاس وگاس ایالت نوادا برگزار خواهد شد که احتمالا ماشین خودران کیا سول ذکر شده نیز در آن حضوری چشمگیر و پر رنگ خواهد داشت. البته مدیران شرکت کیا اعلام کرده اند که هنوز راهی طولانی برای تولید انبوه خودروهای کاملا خودران در پیش دارد و زمان عرضه این خودروها زودتر از سال 2030 نخواهد بود، اما به نظر کارشناسان صنعت خودرو امکان ارائه این ماشین خودران تا سال 2020 نیز وجود خواهد داشت.

منبع: تک بوک