قابلیت اطمینان و ایمنی جزو مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که خریداران در زمان خرید خودرویی صفرکیلومتر بررسی می‌کنند.


اکثر افراد تنها خواهان خودروهایی ایمنی و مطمئن هستند تا بدون دردسر کار کنند و البته تعمیرات احتمالی آن‌ها نیز هزینه‌ی چندانی نداشته باشد. البته تخمین اینکه کدام خودروها بیشترین میزان اطمینان و کمترین هزینه‌ی تعمیرات را خواهند داشت کاری سخت است اما خوشبختانه وب‌سایت تحلیلی iSeeCars.com اینجاست تا به ما کمک کند.

این وب‌سایت اخیراً داده‌های مالکیت بیش از 750 هزار خودروی متعلق به مدل‌های سال 1981 تا 2003 را آنالیز کرده تا ببیند مالکان کدام خودروها آن‌ها را بیش از همه نگه می‌دارند. بسیاری از خودروهای مربوط به بازه زمانی یاد شده حتی در جاده‌ها حضور ندارند بنابراین این داده‌ها کمی با چشم‌انداز کنونی صنعت خودرو فاصله دارد ولی دیدن اینکه کدام خودروساز در طی این سال‌ها عملکرد بهتری داشته جالب خواهد بود.

در ادامه شما را با 15 خودرویی که حداقل 15 سال همراه مالکان هستند آشنا می‌کنیم. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید تصاویر به مدل‌های به‌روز تعلق دارند اما اطلاعات منتشر شده به خودروهای مدل 2003 و قدیمی‌تر مربوط می‌شوند.

 1. تویوتا آوالون


10.8 درصد از مالکان تویوتا آوالون خودروی خود را به مدت 15 سال یا بیشتر نگه می‌دارند که 1.4 برابر بیشتر از میزان متوسط نگهداری خودرو توسط مالکان در صنعت خودرو می‌باشد.

 1. تویوتا 4 رانر


11.2 درصد مالکان این شاسی‌بلند خودروی خود را در بازه زمانی یاد شده حفظ می‌کنند که 1.5 برابر بیشتر از حد متوسط صنعت خودروست.

 1. آکورا MDX

آکورا MDX اسپورت هیبرید
11.4 درصد از مالکان این شاسی‌بلند لوکس ژاپنی خودروی خود را حداقل 15 سال نگه می‌دارند که 1.5 برابر بیشتر از حد متوسط صنعت خودروست.

 1. تویوتا کمری


اگرچه سدان ها در بازار کنونی به تقلا افتاده‌اند اما 11.5 درصد مالکان کمری خوش‌نام خودروی خود را به مدت 15 سال یا بیشتر نگه می‌دارند که آن‌هم 1.5 برابر بالاتر از میزان متوسط است.

 1. تویوتا راو 4


12.1 درصد مالکان راو 4 خودروی خود را به مدت 15 سال یا بیشتر حفظ می‌کنند که به عبارتی 1.6 برابر بهتر از حد متوسط نگه‌داری خودروها در بازه معین شده است.

 1. سوبارو فارستر


عملکرد فارستر نیز مشابه راو 4 بوده و 12.1 درصد مالکان این کراس اوور خودروی خود را حداقل 15 سال نگه می‌دارند.

 1. هوندا CR-V


یکی از محبوب‌ترین محصولات هوندا همین CR-V است که 12.4 درصد مالکان آن خودروی خود را 15 سال یا بیشتر نگه می‌دارند که 1.7 برابر بیشتر از متوسط صنعت خودرو می‌باشد.

 1. هوندا اودیسه


12.6 درصد از مالکان این مینی ون خودروی خود را در بازه زمانی موردبحث نگه می‌دارند که 1.8 برابر بیشتر از میزان متوسط است.

 1. تویوتا تاکوما


این لیست در قرق محصولات تویوتاست و 13.4 درصد مالکان این پیکاپ نیز خودروی خود را برای 15 سال یا بیشتر حفظ می‌کنند که 1.8 برابر بالاتر از حد متوسط است.

 1. تویوتا سکویا

تویوتا سکویا 2018
13.5 درصد از مالکان این شاسی‌بلند بزرگ و ژاپنی خودروی خود را برای حداقل 15 سال حفظ می‌کنند که 1.8 برابر فراتر از حد متوسط نگهداری خودروها در این مدت است.

 1. تویوتا توندرا

Toyota Tundra
دیگر پیکاپ محبوب تویوتا مدل توندراست که 14.1 درصد مالکان آن را حداقل 15 سال حفظ می‌کنند. این میزان وفاداری 1.9 برابر بیشتر از میزان متوسط صنعت خودروست.

 1. هوندا پایلوت


15.3 درصد مالکان این خودرو خودروی خود را 15 سال یا بیشتر نگه می‌دارند که 2 برابر فراتر از حد متوسط است.

 1. تویوتا سی نا


16.1 درصد از مالکان این مینی ون خودروی خود را به مدت یاد شده نگهداری می‌کنند که 2.2 برابر بیشتر از میزان متوسط صنعت خودروست.

 1. تویوتا پریوس

تویوتا پریوس V
16.2 درصد مالکان پریوس به مدت 15 سال یا بیشتر با خودروی خود همراه هستند که به عبارتی 2.2 برابر بیشتر از میزان متوسط است.

 1. تویوتا هایلندر


هایلندر اولین خودرویی است که بیشترین همراهی را با مالکان خود داشته به گونه‌ای که 18.5 درصد از خریداران خودروی خود را به مدت 15 سال یا بیشتر حفظ می‌کنند که 2.5 برابر فراتر از حد متوسط صنعت خودروست.

 

منبع: پدال