فعالان دنیای خودرو به شوخی می‌گویند طراحان پورشه 911 آسان‌ترین کار را دارند زیرا نسل‌های جدید این خودرو از نظر طراحی تفاوت‌های زیادی نداشته و مشابه یکدیگر هستند.


واضح است که پورشه علاقه‌ی زیادی به حفظ ریشه‌های نمادین 911 داشته و شکل آن در طول این سال‌ها تغییر چندانی نداشته است. البته مشتریان نیز از این روش استقبال کرده‌اند.


اگرچه طراحان بخش ظاهری 911 محدودیت‌هایی در ایجاد تغییرات رادیکال دارند اما در بخش داخلی و کابین آزادی عمل بیشتری داشته‌اند. این موضوع کاملاً در جدیدترین نسل 911 که با کد 991 شناخته می‌شود واضح است و جدیدترین ویدئوی “تاپ 5” پورشه آن را اثبات می‌کند. مدیر طراحی کابین پورشه، ایوو فن هالتن درباره‌ی 5 ویژگی برجسته و موردعلاقه در کابین نسل جدید 911 صحبت کرده و جزئیات جالب‌توجهی درباره‌ی روش طراحی کابین این خودرو به زبان آورده است.


برای مثال هدف پورشه دست‌یابی به توازنی عالی بین دنیای آنالوگ و مدرن بوده و این موضوع را می‌توان در پشت آمپرها و کنسول مرکزی دید. پشت آمپرها ترکیبی از دورشمار مرکزی با 4 بخش دیجیتال می‌باشد.


یک صفحه دیجیتال دیگر نیز با دورشمار پیشرانه ادغام شده و البته دیگر ویژگی‌های آنالوگ را نیز می‌توان در کابین دید؛ مثلاً 5 سوئیچ با بازخورد هپاتیک در زیر صفحه‌نمایش مرکزی قرار داشته و همچنین انتخاب کننده‌ی کوچک PDK نیز در کابین وجود دارد.

 


طراحان همچنین تلاش داشته‌اند داشبورد 911 طراحی افقی‌تری به خود گیرد تا نسل‌های اولیه 911 به یاد بیننده بیفتد. این تنها یکی از چند مثال درباره‌ی کابین برجسته‌ی 911 جدید است که طرفداران این خودروی اسطوره‌ای را به وجد می‌آورد.


بی‌شک پورشه 911 یکی از افسانه‌ای‌ترین خودروهای تاریخ بوده و هر نسل از آن نشان‌دهنده‌ی نوآوری‌های زیادی می‌باشد.

 

منبع: پدال