تسلا یک رکورد جدید در کسب درآمد به ثبت رساند، آمار ثبت شده بسیار شگفت انگیز است

درآمد سه ماهه اخیر تسلا منتشر شد و همه چیز برای این کمپانی مغرور در عرصه ساخت خودروهای الکتریکی، عالی نشان می دهد. تسلا ادعا می کند که این یک رکورد جدید برای تولید خودرو، ارائه محصول و درآمد حاصل از فروش آنهاست. درآمد این کمپانی برای سومین کوارتر سال 2016، یک سود خالص شگفت انگیز 21 میلیون دلاری را نشان می دهد. بر اساس گزارش بلومبرگ، این اولین سود تسلا در 8 کوارتر اخیر است. سهام این شرکت با 6.33 درصد افزایش به 215.05 دلار در در هر سهم رسیده که بنابر این گزارش، بهتر از حد انتظار این شرکت بوده است.

تسلا می گوید، درآمد کل این شرکت در این سه ماهه جاری، 2.3 میلیارد دلار بوده است. این غول سازنده ماشین های الکتریکی با عرضه 24,821 دستگاه خودرو، چیزی بیش از 300 خودرو از تخمین اولیه خود در اوایل این ماه فروخته است.

سدان مدل S تسلا با عرضه 16,047 دستگاه، در بالای لیست فروش جای گرفته و تسلا مدل ایکس SUV با فروش 8,774 دستگاه در جایگاه دوم قرار دارد. علاوه بر این، 5,065 خودروی دیگر نیز در حال ارسال به دست مشتریان  بوده که در اوایل این هفته به دست صاحبان خود خواهد رسید.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در روز چهارشنبه اعلام کرد: "من فکر می کنم این شرایط قطعا یکی از بهترین حالات تسلا تاکنون بوده است". 

کمپانی تسلا قصد دارد در نیمه دوم سال 2016 در مجموع 50.000 وسیله نقلیه جدید را به بازار عرضه کند. این کمپانی برای پیشبرد پروژه هایی همچون گیگافکتوری و تولید مدل 3 به 1.8 میلیارد دلار سرمایه تا اواخر سال 2016 نیاز دارد. تاکنون این شرکت تنها 759 دلار هزینه کرده و لازم است تا در کوارتر چهارم (آخرین سه ماهه امسال) چیزی در حدود 1 میلیارد دلار دیگر برای پروژه های بلندپروازانه خود هزینه کند.

در نهایت تسلا توانست با سود حاصله در این سه ماهه، به نقطه عطفی برسد که سرمایه گذاران آن مدتهاست در انتظارش بوده اند.

میشل کربس (Michelle Krebs)، تحلیلگر ارشد Autotrader می گوید: “به نظر می رسد که این کمپانی به دقت بر روی حصول اطمینان از اهداف تولیدی خود تمرکز کرده است.”

تسلا می گوید که پیش بینی می شود عرضه وسیله نقلیه تیونینگ شده مدل 3 در اواخر سال 2017 اتفاق افتد. سرمایه گذاران این کمپانی احساس می کنند که هیچ دلیلی برای تاخیر در عرضه این مدل وجود ندارد. برنامه های زمانبندی ایلان ماسک معمولا دقیق هستند.

این شرکت می گوید: “طراحی خط تولید این محصول تمام شده و به زودی جوشکاری بدنه جدید و خط مونتاژ نهایی آن آغاز خواهد شد”. علاوه بر این، تسلا می گوید که در حال انجام آزمایش بر روی سیستم های وسایل نقلیه مانند شاسی، سیستم درایو ولتاژ بالا و زیر سیستم های ولتاژ پایین از جمله کنترلرهای خودرو، تهویه مطبوع و سیستم های سرگرمی و روشنایی است.

تسلا می گوید: “پالایش مدل 3 همچنان ادامه دارد. تنها چیزهایی که در زمانبندی ما باقی مانده است، حجم خودروهای تولیدی، قیمت گذاری و اهداف حاشیه ایست.”

گیگافکتوری  (Gigafactory)، جایی است که تسلا قصد دارد تا در آن برای ماشین های الکتریکی خود، باتری تولید کند. این کارخانه در ابتدا برای تولید محصولات ذخیره سازی انرژی مورد استفاده قرار می گیرد و در مرحله بعد برای حمایت از حجم تولید و عرضه مدل 3 در نیمه دوم سال 2017 به کار گرفته خواهد شد.

تسلا همچنین در عصر امروز، 28 اکتبر (7 آبان ماه) یک تیزر تبلیغاتی از محصول جدید کمپانی سولار سیتی (SolarCity) را معرفی کرد. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد تا به زودی از سقف خورشیدی یکپارچه با نسل بعدی ذخیره سازی انرژی و شارژ ماشین های الکتریکی، رونمایی کند. در ماه آگوست گذشته کمپانی تسلا با پرداخت 2.8 میلیارد دلار، شرکت سولار سیتی را به مایملک قانونی خود اضافه کرد. با این خرید تسلا جایگاه خود را در صنعت خودروهای الکتریکی بیش از پیش تقویت کرد. جاه طلبی های ایلان ماسک تمامی ندارد. او اکنون در حال برنامه ریزی برای سفر به مریخ است!

منبع: تک بوک