نگاهی اجمالی به جیپ گرند واگونیر  (Jeep Grand Wagoneer) مدل جدید سری رانگلر (Wrangler)

بنظر می رسد که در نشستی که مابین مدیران و فروشندگان خودروهای شرکت خودروسازی جیپ از زیر مجموعه های شرکت کرایسلر رخ داد، اولین تصاویر از خودروی جدید سری رانگلر این شرکت منتشر شده است. به همین دلیل می توانیم به مشخصات اندکی از این مدل تغییر یافته که قرار است سال 2018 با نام جیپ گرند واگونیر به بازار عرضه شود دست یابیم.

در پوستری که توسط مدیران این شرکت از زاویه روبرو و پشت از سیستم روشنایی 5 مدل آینده این شرکت به نمایش گذاشته شده، خودروی مورد بحث ما یعنی جیپ گرند واگونیر از بقیه بلندتر و عریض تر بوده و این پهنا حتی از مدل فعلی جیپ گرند چروکی (Jeep Grand Chrokee)  عریض تر و بلند تر است. در این پوستر اثری از مدل کمپاس (The Compass) که قرار است ماه آینده برای عرضه در بازارهای آمریکای شمالی و ایالات متحده آمریکا در شهر لوس آنجلس رونمایی شود، به چشم نمی آید.

خودرویی که در این پوستر مدل گرند واگونیر نسل جدید به نظر می آید، دارای هفت لامپ ال. ای. دی. (LED) در هرکدام از چراغهای اصلی جلو بوده که در دو طرف جلو پنجره کروم کاری شده و بزرگ با هفت حفره قرار دارند. این جلو پنچره شباهت هایی با مدل فعلی خودرو جیپ گرند چروکی دارد؛ فقط کمی جسورانه تر و گستاخانه تر بنظر می آید.

لامپهای LED در چراغهای مه شکن نیز در قسمت میانی سپر جلو نیز استفاده شده اند و در زیر آن دو حفره وجود دارد. بنظر می رسد این دو حفره، مکانهای قرار گرفتن حسگرهای محاسبه فاصله خودرو در جلو و یا محل جاگذاری دوربین های قسمت جلو خودرو باشد. در تصاویر پوستر منتشر شده و در بخش عقبی خوردو، چراغهای افقی بخش عقب نیز از 7 لامپ LED تشکیل شده اند که بالای خروجی های اگزوز دوگانه خودرو جیپ گرند واگونیر قرار گرفته اند. به نظر می رسد شرکت جیپ علاقه زیادی به استفاده از عدد 7 در طراحی خودروهای نسل جدید خود داشته باشد!

در مجموع به نظر می رسد سه مدل عریض خودروهای گرند واگونیر که در این پوستر به نمایش درآمده اند، نمونه هایی از نسل آینده جیپ گرند چروکی بوده که نسبت به نسل فعلی این خودرو بزرگتر شده است. مایک مانلی (Mike Manley) از مدیران ارشد شرکت جیپ اظهار کرده که مدل جیپ گرند واگونیر جدید که قرار است در سال 2019 به بازار عرضه شود رقیب جدی برای خودروی لند روور (Land Rover) خواهد بود. این رقابت هم در زمینه امکانات رفاهی و تجهیزات و هم در زمینه قیمت خواهد بود. مایک مانلی در ماه گذشته در شهر پاریس اعلام کرده بود که خودرو جدید شرکت جیپ با قیمتی نزدیک به 140.000 دلار معادل 520 میلیون تومان به بازارها عرضه خواهد شد.

پوستر منتشر شده توسط مدیران شرکت جیپ همچنین اندکی از جزئیات مربوط به نسل آینده خودروی جیپ رانگلر (Jeep Wrangler) را به نمایش گذاشته است. این جزئیات اندک به این مساله اشاره دارد که در طراحی این مدل تنها از استانداردهای رایج خودروهای آفرود (Off Road) استفاده نشده و با استفاده از چراغهای با تکنولوژی LED و مخزن سوخت پشتی از طراحی خودروی های دیگر این شرکت مانند جیپ رنه گید (Renegade) نیز استفاده شده است.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: autonews