پروتوتایپ های مسابقه‌ای آکورا ARX-05 ایمسا در مسابقات قهرمانی امسال از پوشش بدنه‌ی خاصی بهره‌مند خواهند شد که ادای احترامی به گذشته‌ی این برند محسوب می‌شود.


رنگ‌های سفید، نارنجی و مشکی بکار رفته در بدنه‌ی این خودروهای مسابقه‌ای از پوشش‌های بکار رفته در پروتوتایپ های ایمسای آکورا در سال‌های 1991 تا 1993 الهام گرفته‌اند. طراحی این پوشش‌های بدنه نیز توسط مدیر ارشد آکورا دیو مارک انجام شده است.


مارک گفته است:

این ظاهر طبیعی پروتوتایپ های آکورا بوده و ادای احترامی به میراث ما به عنوان برندی پرفورمنس است. برند آکورا در سال 1986 تأسیس شده و اندکی بعد هم در موتور اسپورت حضور یافته است. امروز با افتخار پوشش بدنه‌ای را معرفی می‌کنیم که نشان‌دهنده‌ی تاریخچه‌ی موفق ما در مسابقات آمریکای شمالی می‌باشد. این پوشش‌ها فصل جدیدی به تاریخچه‌ی پرفورمنس آکورا اضافه می‌کنند.


خودروهای مسابقه‌ای موفق آکورا در فصل‌های 1991 تا 1993 از پیشرانه‌ی اصلاح شده‌ی اولین نسل NSX استفاده کرده و پشت فرمان آن‌ها پارکر جان استون، وین تیلور و استیو کامرون حضور داشتند. این سه نفر توانستند سه قهرمانی پیاپی را به دست آورند.

 


پروتوتایپ کنونی ARX-05 ایمسا در آگوست 2017 معرفی شده است. این خودروی مسابقه‌ای از پیشرانه‌ی توئین توربوی AR35TT استفاده می‌کند که در آکورا MDX، TLX و RLX هم دیده شده است. زیرساخت این خودرو شاسی اورکا 07 با بدنه‌ی سفارشی آکورا است.


مسابقات امسال ایمسا از 26 ژانویه آغاز می‌شود.

 

منبع: پدال