کاوازاکی مدل Z1000 را با پسوند R Edition به روزرسانی کرد

مدل های فعلی کاوازاکی Z1000 که خود این کمپانی آنها را “مبارزان خیابانی” (استریت فایتر) می نامد، با مدل جدیدی در سال 2017 خودنمایی خواهند کرد. موتورسیکلت زد 1000 آر ادیشن (Z1000 R Edition) با رنگ بندی مشکی و طراحی خاص خود به موتورسیکلتی تبدیل شده که دل هر موتورسواری را خواهد ربود. این محصول به یک سیستم تعلیق رده بالا و ترمزهای جدید مجهز شده که آن را با دیگر مدل های این کمپانی در تمایز قرار می دهد.

در طول دو سال گذشته، کمپانی کاوازاکی مدل Sugomi Editions را بر پایه مدل های سوپرنک معرفی کرد. دو موتورسیکلت قابل با نام های Z1000 و Z800 . این دو نسخه از نظر مشخصات فنی با مدل های استاندارد مشابه بودند. این دو مدل اساسا با رنگ های تم تیره خود و جزئیاتی ظریف، با اگزوزهای دهان گشاد ساخت آکروپویچ (Akrapovic) تکمیل شده اند. آکروپویچ یک تولید کننده اسلوانیایی سیستم های اگزوز برای موتورسیکلت ها و بزرگترین تامین کننده جهانی اگزوز موتورسیکلت های اسپرت است.

آخرین موتورسیکلت مدل Z1000 در سال 2010 معرفی شده و در سال 2014 با دو شاخه چنگالی ساخت شوا (Showa) و مجهز شدن به سیستم ترمز ABS استاندارد، به روزرسانی شد. به نظر می رسد تنها چیزی که در مدل 2017 موتورسیکلت Z1000 تغییر کرده، موتور آن است که با استانداردهای یورو 4 مطابقت دارد.

نسخه R Edition با بالاترین مشخصات مدل Z1000 همراه شده است، با همان ساختار موتور اصلی و همان قاب بندی. بیشترین تفاوت اصلی که در این مدل جدید بر روی آن تمرکز شده؛ ترکیب رنگ بندی سیاه و خاکستری با نوارهایی سبز رنگ که در اطراف آن به کار گرفته شده، جلوه خاصی به این مدل بخشیده است. برخلاف مدل های Z1000 و  Z800 Sugomi Editions، نسخه R به اگزوز آکروپویچ مجهز نشده و به جای آن با اگزوز مدل استاندارد Z1000 خودنمایی می کند.

جدای از مبحث زیبایی شناسی در طراحی آن، دو به روزرسانی عمده در موتورسیکلت R Edition انجام شده است. دیسک ترمز جلوی گلبرگی شکل در مدل پایه ای Z1000، در این نسخه به روز شده با یک جفت دیسک نیمه شناور کمپانی برمبو (Brembo) جایگزین شده است. این دیسک با همان اندازه قطر 310 میلیمتر طراحی شده و کارایی این مدل جدید را افزایش داده است. نکته جذاب دوم مربوط به جاذب شوک جدیدی است که در قسمت عقب آن تعبیه شده که توسط یکی از سردمداران این عرصه، یعنی کمپانی Öhlins تولید می شود.

شرکت کاوازاکی هیچ زمان خاصی را برای رونمایی از موتورسیکلت Z1000 R Edition اعلام نکرده و مشخص نیست که این مدل جدید در چه زمانی و یا در کدام شوی بزرگ جهانی به نمایش گذاشته خواهد شد. هر چند که در حال حاضر کاوازاکی این مدل جدید را به عنوان سمبل در چندین وب سایت رسمی در سراسر جهان معرفی کرده است؛ البته بدون بیان قیمت خرده فروشی آن! انتظار می رود که اطلاعات بیشتری در نمایشگاه موتورسیکلت EICMA رخ نشان دهد. با ما همراه باشید تا ببینیم این بار کاوازاکی چه آشی برای هواداران خود پخته است!

نویسنده: امید اصغرزاده

منبع: newatlas