Appl Car Play چیست؟

یکی از امکانات اپل و گوشی های آیفون، Car Play است. کاربران آیفون های 5 به بالا که نسخه آی او اس آنها نیز بالای 7.1 باشد می توانند از این ویژگی فوق العاده استفاده کنند.

Car Play یکی از امکانات اپل است که به وسیله آن می توانید گوشی آیفون را به ماشین خود متصل کنید و از امکانت گوشی خود در ماشین بهره ببرید. Car Play به کاربران اجازه می دهد تا صفحه نمایش ماشین خود را به صفحه گوشی خود تبدیل کنند و در حین رانندگی از آن استفاده کنند. با این امکان می توانید تماس برقرار کنید، پیامک ارسال کنید، موزیک ها را پخش کنید، از دستیار صوتی خود کمک بخواهید و از همه مهم تر نقشه را روی صفحه نمایش گوشی خود داشته باشید.

این امکان اپل کار را برای کاربران خود راحت تر کرده و آنها می توانند در حین رانندگی از امکانات گوشی خود استفاده کنند. البته باید ماشین شما نیز از این امکان پشتیبانی کند. برای این کار کافی است آیفون خود را به واسطه کابل USB به ماشین متصل کنید. البته می توانید این ویژگی را به وسیله بلوتوث هم فعال کنید. به این طریق باید بلوتوث ماشین خود را روشن کنید و پس از آن دکمه ی Car Play موجود روی فرمان اتومبیل را نگهدارید.

از مراحل زیر استفاده کنید تا اوتومبیل شما در گوشی تان شناسایی شود.

    ابتدا به Settings بروید.
    وارد General شوید.
    در قسمت CarPlay ماشین خود را پیدا کنید.