سئات لئون به  بازار ایران می آید

سئات لئون توسط شرکت کیهان موتور آرین مجوز واردات به ایران را گرفته و نکته قابل توجه در مورد این مدل، کسب جواز برای واردات با قدرتمندترین پیشرانه یعنی 1.8 لیتری است. پیشرانه ای که به سیستم پرخوران توربو مجهز است و می تواند حداکثر 180 اسب بخار را در دورهای 5100 تا 6200 تولید کند و گشتاور تولیدی آن به 249 نیوتن متر در دور 1250 تا 5000 می رسد.
شرکت کیهان موتور آرین قبل از این توانسته بود مجوز واردات مدل سئات تولدو را هم بگیرد. برای اینکه دقیقاً متوجه شوید که چه خودرویی با چه قدرتی پا به خیابان های کشور می گذارد، همین بس است که بدانیم این خودرو که طول آن 4262 میلیمتر است می تواند در عرض 7.2 ثانیه به مرز صد کیلومتر بر ساعت برسد که رقیبی برای آلفا رومئو جولیتا محسوب میشود که شتاب آن 7.7 ثانیه به ازای صد کیلومتر است.

سئات لئون هاچ بک، مصرف سوخت مناسبی دارد و به صورت ترکیبی تنها 5.7 لیتر در هر صد کیلومتر می سوزاند ولی مصرف سوخت آن در شهر 7.1 و خارج از شهر 4.8 لیتر است و میزان تولید آلایندگی آن 132 گرم در هر کیلومتر است.  لازم است در مورد این خودرو بدانید که گیربکس نصب شده روی آن 7 سرعته است و محور متحرک آن آن در جلو قرار دارد.

اما به اصل ماجرا یعنی قیمت سئات لئون می رسیم، که البته نباید توقع داشت که با خودرویی ارزان قیمت مواجه باشیم. قیمت مدل مجوز گرفته برای بازار ایران حدود 21 هزار پوند است و با این رقم به نظر می رسد سئات لئون نیز در حدود قیمت جولیتا یعنی حدود 170 میلیون تومان به بازار ایران عرضه شود. البته این تنها یک حدس و گمان است و باید تا عرضه این خودرو و سطح تجهیزات نصب شده روی آن منتظر بمانیم و متوجه شویم که قیمت نهایی آن چقدر خواهد بود و شاهد رقابت سخت سئات لئون اسپانیایی با آلفا رومئو جولیتای خوش استیل باشیم.

منبع: خودرو بانک