فولکس‌واگن از خودروی گلف GTI TCR رونمایی کرد. این خودرو که به‌صورت قانونی در جاده‌ها تردد خواهد کرد از نسخه‌ی مسابقه‌ای تورینگ الهام گرفته است.


مدل TCR در جایگاهی بین گلف GTI پرفورمنس و گلف R قرار می‌گیرد و از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 290 اسب بخاری سود می‌برد. قدرت این خودرو 45 اسب بخار بیشتر از GTI و تنها 10 واحد کمتر از گلف R می‌باشد.


یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه نیروی پیشرانه را به چرخ‌های جلو منتقل کرده و با همراهی قلب تپنده‌ی خودرو باعث ایجاد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعتی 5.6 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 260 کیلومتر در ساعتی می‌شود.


این خودرو با ویژگی‌های متمایزی همچون اسپلیتر جلو، رکاب‌های جانبی متفاوت، اسپویلر سقف و دیفیوزر از دیگر نسخه‌ها جدا می‌شود. از دیگر ویژگی‌های گلف GTI TCR می‌توان به رینگ‌های 18 اینچی، پوشش مشکی آینه‌های جانبی، چراغ‌های جلوی LED، قفل دیفرانسیل جلو و دیسک‌های ترمز تهویه دار اشاره کرد.


مشتریان می‌توانند طرح متفاوت پانل‌های جانبی بدنه، سقف مشکی و آینه‌های جانبی با پوشش کربنی را سفارش دهند. همچنین می‌توان چندین پکیج سفارشی را انتخاب کرد که اولین آن‌ها با سیستم تعلیق تطبیقی، دامپرهای اسپورت تر و رینگ‌های 19 اینچی در دسترس می‌باشد. دومین پکیج شامل همان ویژگی‌ها و رینگ‌های 19 اینچی متفاوت و لاستیک‌های جدید و قفل اضافی رینگ‌ها است.


با باز کردن درها شاهد تابش لوگوی TCR روی زمین خواهید بود. کاربران این خودرو شاهد صندلی‌های اسپورت جلو با طراحی پارچه‌ای جدید و غربیلک فرمان متفاوت با عناصر قرمز در بخش داخلی خواهند بود.


پیش‌فروش این خودرو در آلمان و با بهای پایه‌ی 38950 یورویی آغاز شده است. گلف GTI TCR با این قیمت دقیقاً بین مدل GTI پرفورمنس 33625 یورویی و گلف R با بهای 41175 یورو قرار می‌گیرد. پکیج‌های سفارشی یاد شده نیز به ترتیب 2350 و 3200 یورو قیمت دارند.

 

 

منبع: پدال