تنها چند سال از عرضه‌ی اینفینیتی QX30 می‌گذرد اما این خودرو در این مدت عملکرد چندان خوبی نداشته است.


رئیس این برند در مصاحبه با Motor Authority اذعان کرده این خودرو محصول چندان موفقی نبوده است. تنها 8101 دستگاه از این خودرو در سال 2018 به خانه‌ی آمریکایی‌ها راه یافته است. برای فهم بهتر بد نیست بدانید مرسدس بیش از 24 هزار دستگاه GLA را به فروش رسانده که به عبارت دیگر سه برابر فروش بیشتر در مقایسه با محصول اینفینیتی می‌باشد.


علیرغم اعلام برنامه‌ها برای توقف تولید QX30، این فرایند در طول یک شب اتفاق نخواهد افتاد. مدیر اینفینیتی گفته است:

ما فعلاً به فروش این خودرو ادامه می‌دهیم اما خب آینده‌ای را نمی‌توان برای آن متصور بود.


اگرچه QX30 بین مشتریان گل نکرده اما این خودروساز بازار کراس اوورهای کامپکت را رها نخواهد کرد. رئیس اینفینیتی تولید جانشین QX30 را تأیید کرده و اعلام داشته این خودرو از پلتفرم اینفینیتی استفاده خواهد کرد. این یک تغییر بزرگ است زیرا نسل فعلی این کراس اوور از پلتفرم MFA مرسدس استفاده می‌کند.

 


البته استفاده از پلتفرم جدید تنها تغییر صورت گرفته نخواهد بود زیرا مدیر شرکت گفته در دل این کراس اوور جدید پیشرانه‌ای کم‌حجم با تکنولوژی توربوی کمپرس متغیر قرار خواهد گرفت. این سیستم در پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری QX50 2019 معرفی شده است. قلب آهنین یاد شده قدرت 268 اسبی و گشتاور 379 نیوتون متری دارد.


چیزی درباره‌ی حجم یا قدرت پیشرانه‌ی کوچک‌تر VC توربو زده نشده اما QX30 فعلی از پیشرانه‌ی 2 لیتری توربوی مرسدس با قدرت 208 اسب بخار و گشتاور 349 نیوتون متر استفاده می‌کند. گفته می‌شود پیشرانه‌ی جدید اینفینیتی با سیستم الکتریکی همراه خواهد بود اما فعلاً چیزی تأیید نشده است.

 

منبع: پدال