اگر خاطرتان باشید اسفندماه سال گذشته بود که دو مدل از خودروی دامای توسط شرکت یاران خودرو اروند با حضور چند هنرپیشه رونمایی شد. در این مراسم دو مدل خودروی دامای X7 و دامای X5 رونمایی شده بودند اما حال پس از مدتی حدود 10 ماهه تعداد بسیار کمی از دامای X7 تحویل شده است. دامای X7 به موتور 2 لیتری توربوشارژ مجهز است و با گیربکس 6 سرعته توانی حداکثر 190 اسب بخاری را به چرخ های جلو منتقل می کند. مصرف سوخت دامای X7 حدود 9.3 لیتر است که کمی بالا به نظر می رسد و بیشتر به وزن بالای این خودرو (1731 کیلوگرم) مربوط می شود.
دامای X7 در بدو معرفی به بازار قرار بود در رنج 200 میلیون تومان عرضه شود اما با توجه به گرانی های اخیر، حال قیمت این خودرو به حدود 395 الی 405 میلیون تومان رسیده که البته کمی بیش از حد بالا است و به نظر می رسد با ادامه روند تحویل خودروها، شاید کاهش این قیمت در آینده نزدیک باشیم.
 

دامای X7

دامای X7

با تحویل خودروهای دامای X7 احتمال می رود به زودی دامای X5 نیز به بازار عرضه شود. این خودرو که در معرفی آن قرار بود حدود 130 میلیون تومان قیمت داشته باشد، با شرایط اخیر به نظر می رسد باید در بدو ورود در حدود 250 میلیون تومان قیمت بخورد.
با شروع عرضه محصولات دامای در کشور، به نظر می رسد باید این دو خودرو را رقیبی مستقیم برای خودروهای شرکت هایی چون مدیران خودرو و یا سیف خودرو بدانیم و حتی ایران خودرو نیز در این رده قیمتی محصولاتی دارد که رقیب این تازه وارد خواهد بود.
 

منبع: خودرو بانک