نیمی فورد موستانگ، نیمی فورد جی تی. فورد GTT به سما می رود!

تابحال به این موضوع فکر کرده اید که آیا می توان طراحی دو خودرو مطرح شرکت فورد یعنی فورد موستانگ و فورد جی تی را با هم ترکیب کرد؟ این فکر با طراحی فورد GTT به مرحله عمل رسیده است! GTT طرحی است حدید از شرکت فورد بر پایه مدل محبوب موستانگ که سال آینده به بازارهای خودرویی جهان عرضه خواهد شد. شرکت Zero to 60 طراح این خودرو بوده و قرار است آن را در نمایشگاه سما SEMA که هفته آینده در شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریکا برگزار می گردد به علاقمندان و منتقدان معرفی نماید.

این هیولای نیمه موستانگ – نیمه جی تی با توانایی تولید بیش از 800 اسب بخار، خود را در رده ابر خودروها قرار می دهد. موتور این خودرو از پرخوران (سوپرشارژر) تولید شده توسط شرکت پروچارجر (ProCharger) سود برده و از سیستم اگزوز دوبل Magnaflow استفاده می کند. همچنین خودرو GTT از سیستم تعلیق اختصاصی و پیشرفته  مدل ProStreet S ساخت شرکت آمریکایی ایباخ ( Eibach ) بهره می برد.

شرکت 0 تا 60 همچنین اعلام کرده است که از کمک های شرکت SCT Performance نیز در بهینه سازی قابلیت های فنی خودرو GTT بهره برده است. در طراحی، علاوه بر الهاماتی که از خودروی فورد GT گرفته شده، المانهای دیگری نیز به آن اضافه شده است. از تغییرات ظاهری دیگری که بر روی این خودرو اعمال شده می توان به سایه های (TINT) شیشه ها، رینگ های تیتانیومی مدل ‍‍P204  ساخت شرکت HRE Performance  و تایرهای مدل P-Zero  شرکت تایرسازی ایتالیایی پیرلی Pirelli اشاره کرد.

چهره ای که در پشت ساخت خودرو GTT بوده، کنی فیتزر (Kenny Pfitzer)  نام دارد. کنی فیتزر موسس شرکت طراحی 0 تا 60 است و سابقه ای 20 ساله در زمینه طراحی خودرو دارد. از جمله طراحی ها وی می توان به خودروی مفهومی فورد برونکو اشاره کرد.

همچنین کنی فیتزر مغز متفکر شرکت طراحی و تقویت خودروی West Coast Customs واقع در کالیفورنیا نیز بوده است. این شرکت در سال 1993 تاسیس شده و سابقه درخشانی در طراحی و تیونینگ خودروهای مختلف دارد. این شرکت همچنین یکی از شرکتهای طراحی خودرو برنامه محبوب Pimp My Ride بود که توسط شبکه تلویزیونی MTV کشور آمریکا تهیه می شود. این شرکت در چهار فصل ابتدایی این شو تلویزیونی حضور داشت و ایده های ناب خود در تغییر ظاهر و قدرت خودروها را به نمایش می گذاشت. کنی فیتزر همچنین سابقه همکاری با چیپ فوز (Chip Foose) طراح خودروی آمریکایی و ستاره برنامه تلویزیونی Overhaulin محصول شبکه Velocity  و Discovry  را دارد.

کنی فیتزر در سال 2016 تصمیم به تاسیس شرکت اختصاصی خود گرفت و شرکت طراحی 0 تا 60 را تاسیس نمود. به گفته وی مدل GTT که سال آینده به بازار عرضه خواهد شد، فصل جدیدی را در بین ابرخودروها باز خواهد کرد. وی همچنین اضافه می کند که GTT تنها یک مدل بزک شده مفهومی مخصوص نمایش در نمایشگاه های خودرو نخواهد بود. این خودرو علاوه بر اینکه حریفی قدرتمند برای سایر سوپر اسپرت های موجود در بازار درون پیست های مسابقه به حساب می آید، خودرویی مناسب حرکت در جاده ها و گشت گذار نیز خواهد بود.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: motortrend