بزرگترین خودروی فولکس واگن با هدف ارائه به بازارهای ایالات متحده تولید شد

فولکس واگن از یک خودروی هفت نفره برای ارائه به بازارهای آمریکای شمالی، رونمایی کرد. فولکس واگن اطلس 2018 بزرگترین خودرویی است که تاکنون توسط این گروه خودروسازی در آمریکایی شمالی ساخته شده است و مستقیما در گروه SUV های بزرگ قرار می گیرد.

فولکس واگن اطلس (Volkswagen Atlas) وسیله نقلیه بسیار بزرگی است. این خودرو در بالای مدل های کراس اوور تیگوان (Tiguan) و توارق (Tuareg) قرار گرفته و یک SUV هفت نفره کامل است. خودروی اطلس با 503.7 سانتی متر طول، 197.7 سانتی متر پهنا و 176.8 سانتی متر ارتفاع، چیزی در حدود 25.5 سانتی متر طویل تر و حدود 5 سانتی متر بلندتر از مدل توارق است. فولکس واگن اطلس 2018 به عنوان یک SUV  تمام سایز در یکی از پرسودآورترین سبک های خودروسازی در ایالات متحده رقابت خواهد کرد.

با آنکه این قبیل خودروهای عضلانی و تنومند بیشتر برای کارهای سخت و موارد کاربردی طراحی می شوند؛ اما این گروه خودروسازی به دلیل همسایگی با کمپانی های لوکس ساز جهان، نیم نگاهی نیز به این بخش داشته است. به نظر می رسد که فولکس واگن در طراحی این غول هفت نفره از کمپانی بی ام دبلیو الهاماتی گرفته باشد. فولکس واگن در طراحی مدل اطلس خودرویی را در نظر گرفته که حتی در فضای قسمت بار آن بتوان به راحتی یک تخته موج سواری و یا وسایل غواصی را جای داد. مسلما چنین کارایی در کنار طراحی لوکس این خودرو می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

از لحاظ سبک نیز همه چیز نشان از طراحی این کمپانی دارد. اکثر جزئیاتی که در طراحی ماشین های فعلی این کمپانی رایج است در مدل اطلس 2018 نیز دیده می شود. خطوط طراحی قرار گرفته در چپ و راست بدنه و جلوپنجره آن، بهترین نمونه برای این حرف است.

طراحی کلی داخی نیز تا حدودی شبیه به کراس اوور توارق است. طراحی قسمت راننده، جلو داشبورد و همچنین موقعیت سرنشینان، همان فضایی را تداعی می کند که در توارق نیز حس می شد. البته چند تفاوت هم دیده می شود. کنسول وسط کاملا واضح است که بالاتر کشیده شده و خطوط و زوایای بیشتری در طراحی داشبورد به کار گرفته شده است.

صندلی های ردیف دوم بسیار ساده بوده؛ اما قابل تنظیم است و فولکس واگن آن را به گونه ای طراحی کرده که برای دسترسی به ردیف سوم نیازی به حذف صندلی ایمنی کودک در ردیف دوم نیست. فولکس واگن می گوید که صندلی های ردیف سوم به سبک captain  طراحی شده و قادر است تا دو بزرگسال را در خود جای دهد. طراحی صندلی های تاشو در ردیف دوم و سوم به گونه ای است که قسمت بار برای حمل وسایل مختلف، قابل تنظیم باشد.

برای پیشرانه فولکس واگن اطلس 2018 دو گزینه موتوری در نظر گرفته شده است. یک توربوشارژر چهار سیلندر 2.0 لیتری که توانایی تولید 238 اسب بخار (177.4 کیلووات) قدرت خروجی دارد و یا یک موتور خورجینی 6 سیلندر با ظرفیت 3.6 لیتر که قادر است 280 اسب بخار نیرو تولید کند. یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک نیز به عنوان تجهیزات استاندارد در آن قرار گرفته که قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. گزینه فور ویل درایو  برای نسخه موتور V6 آن در نظر گرفته شده است. فولکس واگن وعده داده که محصول نهایی اطلس 2018 در اوایل سال 2017 منتشر خواهد شد.

علاوه بر گزینه های مختلف موتوری، این محصول به تکنولوژی های کمک راننده و سرگرمی نیز مجهز شده است. سرویس های ارتباطی Car-Net  فولکس واگن در مدل اطلس نیز در دسترس خواهد بود. یکپارچه سازی با اپل کارپلی، اندروید اتو و میرورلینک (MirrorLink) همچنان در دسترس هستند. به مانند دیگر مدل های فولکس واگن، سیستم های صوتی پریمیوم ساخت فندر (Fender) در این خودرو نیز به کار گرفته شده است. از دیگر ویژگی های این SUV جدید می توان به کنترل کروز تطبیقی، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، هشدار نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، هشدار خروج از خط و دستیار پارکینگ و همچنین پارک نیمه اتوماتیک اشاره کرد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد فولکس واگن که در مدل اطلس به عنوان یک ایده جدید به کار گرفته شده، سیستم ترمز پس از برخورد اتوماتیک است. این سیستم بلافاصله پس از برخورد، با به حداقل رساندن جنبش وسیله نقلیه باعث می شود که آسیب به حداقل ممکن کاهش پیدا کند. فولکس واگن می گوید که استفاده از این ایده نوآورانه می تواند از صدمات زیاد برخورد به مسافران جلوگیری کند.

فولکس واگن اطلس در کارخانه چاتاناگو (Chattanooga)  واقع در ایالت تنسی آمریکا، مونتاژ خواهد شد. این کارخانه منحصرا برای تولید این محصول در ایالات متحده ساخته شده است.

منبع: newatlas