فورد نسخهٔ بروز شدهٔ پیکاپ رنجر را برای بازار اروپا معرفی کرده است. به گفتهٔ سازندهٔ آمریکایی، رنجر جدید مصرف سوخت بهتری دارد و تعدادی از سیستم‌های کمک‌راننده را برای اولین بار در سگمنت پیکاپ‌های میان سایز ارائه کرده است. رنجر 2019 در بیرون تغییراتی جزئی را تجربه کرده که شامل سپر جلوی تجدیدنظر شده، جلوپنجرهٔ جدید و ارائهٔ رنگ‌های پریمیوم جدید مانند آبی و نقره‌ای می‌شود. در تیپ‌های بالاتر و گران‌تر چراغ‌های جلوی زنون با دی‌لایت‌های LED هم ارائه می‌شود.

 

اما مهم‌ترین به‌روزرسانی نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ رنجر، ارائهٔ یک پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر توربودیزل اکوبلو جدید به همراه گیربکس 10 سرعتهٔ اتوماتیک جدید است. این موتور در دو سطح قدرت مختلف ارائه می‌شود. نسخهٔ پایه 130 اسب بخار قدرت و 340 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و صرفاً با گیربکس دستی قابل خریداری است. این نسخه در هر صد کیلومتر 8 لیتر گازوئیل مصرف می‌کند. نسخهٔ قوی‌تر این موتور اما 170 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور داشته و برای پیمودن هر صد کیلومتر به 8.3 لیتر گازوئیل نیاز دارد. این پیشرانهٔ جدید زمانی که در کنار گیربکس 10 سرعتهٔ اتوماتیک قرار گیرد، 9 درصد مصرف سوخت کمتری نسبت به موتور 2.2 لیتری قبلی دارد.

فورد همچنین برای رنجر 2019، نسخهٔ بای‌توربوی همین پیشرانه را هم بجای پیشرانهٔ 3.2 لیتری پنج سیلندر قبلی ارائه کرده است. این موتور که برای اولین بار در رنجر رپتور معرفی شد، 213 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که یعنی 13 اسب بخار قدرت و 30 نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به موتور 3.2 لیتری قبلی دارد. تمامی مدل‌های رنجر جدید به‌صورت استاندارد به سامانهٔ چهارچرخ محرک مجهز هستند. رنجر جدید قصد دارد با این پیشرانهٔ جدید همچنان موقعیت خود را به‌عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ اروپا حفظ کند.

فورد می‌گوید رنجر جدید با زاویهٔ ورود 29 درجه و زاویهٔ خروج 21 درجه، یکی از توانمندترین پیکاپ‌های این کلاس در زمینهٔ آفرود است. این پیکاپ آمریکایی همچنین توانایی حرکت تا عمق 80 سانتیمتری آب را هم دارد که بهترین در کلاس خود محسوب می‌شود. رنجر 2019 می‌تواند تا 1250 کیلوگرم بار را حمل کرده و تا 3.5 تن بار را نیز بکسل کند.

رنجر 2019 اولین پیکاپ در کلاس خودش است که به‌صورت استاندارد به سیستم جلوگیری از برخورد با قابلیت تشخیص عابر پیاده و محدودکنندهٔ سرعت هوشمند مجهز شده است. در همین حال، سیستم‌هایی مانند هشدار خروج از خط و سیستم حفظ حرکت میان خطوط، کروز کنترل تطبیقی با هشدار جلو و سیستم تشخیص ترافیک هم در این پیکاپ ارائه شده درحالی‌که سیستم کمک پارک فعال نیز برای آن قابل سفارش است.

در داخل کابین رنجر جدید نیز سطوح رنگی درخشش بیشتری پیدا کرده‌اند و در تیپ لوکس لیمیتد هم صندلی‌های چرمی مشکی و رینگ‌های آلیاژی 17 اینچی منحصربه‌فرد ارائه می‌شوند. علاوه بر این، فورد برای اولین بار این پیکاپ را به سیستم KeyFree خود و استارت دکمه‌ای هم مجهز کرده است. یکی دیگر از ویژگی‌های برجستهٔ رنجر 2019 نیز نمایشگر هشت اینچی برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی SYNC3 با قابلیت پشتیبانی از کارپلی و اندروید اتو است.

فورد برای رنجر جدید یک نسخهٔ ویژه بنام Wildtrak را هم ارائه کرده است که از رنگ نارنجی خاص به همراه جلوپنجره و ورودی‌های هوای مشکی تیتانیومی برخوردار است. این مدل در داخل نیز از تزئینات مشکی‌رنگ و صندلی‌های نیمه چرمی با نشان Wildtrak سود می‌برد. فروش فورد رنجر جدید مدل 2019 از اواسط امسال در اروپا آغاز می‌شود.

 

منبع: پدال