موتورسیکلت FGR Midalu ؛ موتورسیکلتی لوکس با یک موتور خورجینی 2.5 لیتری!

کمپانی اهل چک FGR که حدودا 10 سال است در زمینه تولید موتورسیکلت های کم حجم، لوکس و عجیب و غریب خیابانی فعالیت می کند؛ کار خود را به اوج رسانده و با تولید مدل میدالو (Midalu) غولی را معرفی کرده که با یک موتور 2.5 لیتری V6 قدرتی برابر با 240 اسب بخار دارد. مهندسی موتور در این موتورسیکلت اهل چک، به اوج خود رسیده است.

تا کنون تنها یک کمپانی موتورسیکلت سازی از جمهوری چک توانسته یک فصل کامل را در مسابقات قهرمانی جهان پشت سر بگذارد و آن کمپانی هایی همچون CZ یا Jawa نبوده اند. بلکه این تیم قدرتمند کمپانی FGR بوده است. این کمپانی توانست در سری مسابقات Moto3 سال 2012 در نهایت از میان 11 کمپانی شرکت کننده در این دوره به مقام هفتم برسد که برای یک شرکت کوچک می تواند افتخار بسیار بزرگی باشد.

کمپانی FGR در 10 سال گذشته اگر چه پروژه های ناب و ایده های خلاقانه زیادی در سر داشته؛ اما اکنون به نظر می رسد که قصد اجرایی کردن آنها را دارد. شاید زمان ورود یک غول نوظهور در عرصه ساخت موتورسیکلت باشد!

موتورسیکلت اف جی آر میدالو (FGR Midalu) یک موتورسیکلت قدرتمند است که با یک موتور خورجینی V6 با حجمی در حدود 2442 سی سی ساخته شده است. وجود چنین موتوری باعث می شود تا نیروی عظیم 240 اسب بخار و گشتاور 160 نیوتن متر تولید شود. وزن آن به 262 کیلوگرم محدود شده که چندان هم سبک نشان نمی دهد. این موتورسیکلت تنها 20 کیلوگرم از موتورسیکلت مهیب کاوازاکی H2 سبک تر است.

البته این تنها میدالو نبوده که از چنین موتور سنگینی برخوردار شده است. موتورسیکلت PGM استرالیایی نیز به یک موتور V8 مجهز شده که توانایی تولید 300 اسب بخار را دارد. این موتورسیکلت با دو سیلندر اضافه تر نسبت به میدالوی اهل چک، وزن خود را در محدوده 242 کیلوگرم ثابت نگه داشته است؛ اما طراحی آن چندان چنگی به دل نمی زند.

موتورسیکلت میدالو را از هر سمت و سویی که نگاه کنید، یک موتورسیکلت عالی خواهید دید. سیستم تعلیق آن ساخته دست کمپانی سوئدی Ohlins است و سیستم ترمز آن با دانش فنی کمپانی بزرگ برمبو (Brembo) تولید شده است. بدنه فیبر کربنی، سیستم اگزوز شش خروجی و قاب پر از اتصالات پر زرق و برق دار آن موتورسیکلتی را خلق کرده که هر بیننده ای را هیجان زده خواهد کرد.

منبع: تک بوک