شب دوشنبه جلسه ای بین خودروسازان و وزارت صنعت، معدن و تجارت برگذار گردید و در این مابین توافقاتی نسبت به اصلاح قیمت ها حاصل شد.
رضا رحمانی وزیر صنعت در این جلسه از خودروسازان خواسته است تا قراردادهای خود را با قطعه سازان نسبت به تغییر قیمت گذاری ها بروز کنند.


بعد از این درخواست که از جانب وزیر محترم ابراز شد مدیر عامل ایران خودرو از این درخواست برای تعدیل قیمت قطعات آمادگی خود را اعلام کرده است.
به گفته یک منبع آگاه، هاشم یکه‌زارع به قطعه‌سازان قول داده است ظرف مدت دو هفته قراردادهای ایران‌ خودرو را با قطعه‌ سازان بروز کند. در این جلسه مدیرعامل سایپا زمان دقیقی برای اصلاح قیمت‌ ها اعلام نکرده است و برای اصلاح قرارداد ها زمان خواسته است.

حالا براساس نظر قطعه سازان، با توجه به افزایش نرخ ارز، افزایش حدود 220 درصد با توجه به شرایط فعلی مطلوب قطعه سازان است و چنین افزایش عملا به معنای دوبرابر شدن قیمت اکثر خودروهای تولید داخل نسبت به قیمت های سال گذشته است. با این حال به نظر می رسد که ایران خودرو فعلا با افزایش 70 درصدی قیمت ها موافقت کرده است و رایزنی ها با سایپا در خصوص تعامل با قطعه سازان همچنان ادامه دارد.