اخیراً اولین تصاویر جاسوسی از ب‌ام‌و i4 جدید منتشر شده است. این خودرو عضو جدید خانواده‌ی i ب‌ام‌و بوده و هدف آن نیز شکست دادن تسلا مدل 3 می‌باشد.


شاید سورپرایز کننده ترین ویژگی ب‌ام‌و i4 نبود طراحی آینده‌نگرانه‌ی کامل باشد. این خودرو طراحی مشابه سری 4 گرن کوپه را داشته و البته کمی هم مشابه نسخه چهار درب i8 می‌باشد.


احتمالاً دلیل ب‌ام‌و برای استفاده از این سبک طراحی ارائه‌ی خودرویی دسترس پذیرتر برای مشتریان است زیرا این خودرو یکی از اولین محصولات i خواهد بود که می‌خواهد به موفقیت تجاری بالا دست یابد.


با این تفاسیر، استایل چهار درب کوپه‌ی سری 4 گرن کوپه یکی از موفق‌ترین طراحی‌های بازار بوده و این خودروی حاضر در تست نیز قطعاً از برخی ویژگی‌های طراحی متمایز و منحصربه‌فرد همچون نمای جلو و عقب سفارشی برای ایجاد جذابیت بیشتر یک خودروی الکتریکی سود می‌برد.


مواردی همچون جلوپنجره‌ی کلیوی شکل مخصوص i در جلو و دستگیره‌های درب منحصربه‌فرد تنها برخی از ویژگی‌های متمایز این خودرو خواهند بود. ب‌ام‌و قبلاً گفته بود i4 از کانسپت i ویژن دینامیک الهام خواهد گرفت. این خودروی مفهومی در نمایشگاه فرانکفورت 2017 رونمایی شده بود.


ب‌ام‌و i4 جدید از معماری CLAR سود خواهد برد. این پلتفرم در خودروی سری 3 و بالاتر بکار رفته است. برخی منابع خبری گفته‌اند این خودرو بخشی از خانواده‌ی کلی سری 4 خواهد بود.


خودروی i4 2021 به‌صورت دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک در دسترس خواهد بود. مدل پایه دارای پیشرانه الکتریکی نصب شده در بخش جلو خواهد بود و با استفاده از گیربکس تک سرعته چرخ‌های عقب را به حرکت درخواهد آورد. این خودرو می‌خواهد دینامیک و تجربه رانندگی ناب ب‌ام‌و را ارائه کند.


مدل گران‌تر و پرچم‌دار i4 از دو پیشرانه‌ی الکتریکی در دو اکسل استفاده خواهد کرد. این خودرو محدوده حرکتی حدود 700 کیلومتری خواهد داشت و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن بهترین کلاس خود خواهد بود.

 

 

منبع: پدال