نتایج تست ایمنی NCAP بر روی رنو کوئید

سازمان NCAP که یک سازمان ایمنی جهانی است اخیرا  تست‌هایی بر روی پنج نمونه از خودروهای ساخته شده توسط کشور هند انجام داده است، که متاسفانه شاهد نتایج نگران کننده و نا امید کننده از این پنج خودروهای هندی هستیم. این موضوع تا حدودی مربوط به ما هم می‌شود، زیرا برخی از این خودروها قرار است در داخل کشور خودمان هم تولید و عرضه شوند.
نتایج تست های سازمان ایمنی NCAPبر روی خودروهای هندی، نشان دهنده ی این است که خودروهای تولیدی این کشور از ایمنی بسیار کمی برای سرنشینان برخوردار است. این پنج خودرو در این تست عملکردی ضعیف و بدون ستاره از خود داشته‌اند. دوتا از این‌ خودروها، یعنی رنو کوئید و سوزوکی سلریو قصد ورود به کشور را دارند و یا حتی گفته شده که احتمال تولید رنو کوئید در سایت‌های خودروسازی کشور برای جایگزین کردنش با خودروی پراید وجود دارد.
گفتنی است که رنوکوئید با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت توسط NCAP تست شده ‌است که پس از برخورد صدمات زیادی را به راننده و سرنشینان وارد کرده است از جمله اینکه پس از برخورد، بدنه خودرو تا شاسی اصلی جلوی شیشه‌ها جمع می‌شود و براثر نبود ایربگ برای سرنشینان، ضربات سنگینی از سوی آدمک ‌های تست ایمنی به ثبت می‌رسد.
سازمانNCAP  رنو کوئید را با کیسه هوای ایمنی هم مورد آزمایش قرار داده است، ولی باز هم از کسب حتی یک ستاره ی ایمنی ناکام مانده است. البته برخلاف 4 خودروی ذکر شده ی دیگر، رنو کوئید عملکرد بهتری داشته و تا مرز فروپاشی شاسی پیش نرفته است، ولی باز هم پس از برخورد حتی در سرعت 64 کیلومتر بر ساعت صدماتی جدی به سرنشینانش وارد کرده است.
اکنون سوال اصلی این است که آیا با توجه به عملکرد بسیار ضعیف این خودرو در این تست که از معتبرترین تست های تصادف جهان است، آیا باز هم چنین خودرویی به بازار ایران راه خواهد یافت؟