ظاهراً آئودی از مراسم رونمایی شاسی‌بلند Q3 2019 در اسپانیا برای نمایش نقشه راه خود در سال جاری استفاده کرده است.


بنا به گزارش منتشر شده، خودروی بازطراحی شده‌ی A6 آلرود در سه‌ماهه دوم امسال وارد بازار خواهد شد. این خودرو بر پایه‌ی A6 آوانت بنا شده و با پوشش‌های پلاستیکی بدنه و ارتفاع بیشتر از سطح زمین عرضه خواهد شد. این استیشن همچنین جلوپنجره‌ای اصلاح شده و دیگر ویژگی‌های مخصوص به خود را دارا خواهد بود.


اگرچه پیشرانه‌های در نظر گرفته شده برای این خودرو تأیید نشده‌اند اما احتمالاً از خودروی A6 آوانت گرفته خواهند شد و بنابراین می‌توانیم انتظار استفاده از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری TFSI با قدرت 335 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتون متر را داشته باشیم. همچنین یک پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توربو با خروجی 282 اسب بخار و گشتاور 620 نیوتون متر هم وجود خواهد داشت.


تقریباً در همان زمان آئودی اقدام به معرفی TT RS فیس لیفت خواهد کرد. این کوپه‌ی پرفورمنس همانند نسخه استاندارد دارای سپر جلوی جدید و جلوپنجره‌ی اصلاح شده خواهد بود و از رکاب‌های اسپورت تر و چراغ‌های عقب به‌روز سود خواهد برد.

هنوز مشخص نیست که آیا پیشرانه‌ی 5 سیلندر 2.5 لیتری توربوی این خودرو همان قدرت 395 اسبی خواهد داشت یا اینکه با افزایش قدرت همراه خواهد شد. این قدرت باعث ایجاد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 3.6 ثانیه‌ای شده و حداکثر سرعت 280 کیلومتر در ساعتی را ثبت می‌کند.


در سه‌ماهه سوم 2019 نیز شاهد رونمایی Q4 و RS 7 اسپورت جدید و همچنین نسخه‌های e-tron از خودروهای Q5 و A7 خواهیم بود. مدل‌های A4 و Q7 نیز به این خودروها ملحق خواهند شد.


نهایتاً در سه‌ماهه پایانی سال جاری آئودی اقدام به رونمایی از A3، RS 6 آوانت و RS Q3 جدید خواهد کرد. این خودروساز همچنین مدل‌های A8 L e-tron و e-tron اسپرت بک را نیز معرفی خواهد نمود.


شاید مورد انتظارترین خودروهای آئودی دو مدل جدید RS 6 و RS 7 باشند. درباره‌ی این دو خودرو شایعات زیادی وجود دارد اما انتظار می‌رود در بطن آن‌ها پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو قرار بگیرد. خروجی دقیق این پیشرانه مشخص نیست اما برخی منابع می‌گویند قدرت آن برابر با 596 اسب بخار و گشتاورش نیز 800 نیوتون متر خواهد بود.

 

 

منبع: پدال