سید جواد حسینی ‌کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد که: در رابطه با افزایش قیمت خودرو جلساتی با مسئولان ذیربط برگزار کرده‌ایم و کمیسیون صنایع مجلس به صورت جدی پیگیر است تا خودروهای پر مشتری یا پرتیراژ با افزایش قیمت مواجه نشوند و قدرت خرید مردم کاهش پیدا نکند.

در همین رابطه به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: در حال حاضر فقط چهار خودروی پراید، تیبا، پژو و سمند در شورای رقابت قیمت‌گذاری می‌شوند که با تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو، قیمت کارخانه‌ای این محصولات شامل این طرح بوده و قیمت آنها تثبیت خواهد شد. حسینی ‌کیا در ادامه اضافه کرد که: قیمت خودروهای لوکس و گران قیمت نیز بر اساس عرضه و تقاضا اعلام می شود و خودروسازان از سود ناشی از فروش این خودروها و خودروهای غیر پرتیراژ به عنوان یارانه بهره خواهند برد و از این طریق می‌توانند هزینه‌های عدم افزایش قیمت خودروهای پرتیراژ را جبران کنند.
البته باید به این نکته اشاره کرد که نمایندگان در اردیبهشت سال جاری با یک فوریت طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کردند، اما در جلسه علنی مهرماه، این طرح برای رسیدگی به کلیات و جزئیات آن به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شد.