ب ام و سری 8 جدید کابوسی برای مرسدس سری S

زمانیکه صحبت از فضای کابین جادار و اعتبار و تجمل به میان می آید، مدلهای سری 6 کوپه شرکت آلمانی ب ام و همیشه در پشت سر همتا و رقیب قدیمی خود یعنی مدل های تولید شده توسط شرکت مرسدس بنز در سری S کوپه قرار می گرفتند. اما اکنون بنظر می رسد شرکت خودرو سازی ب ام و عزم خود را جزم نموده تا این قانون چندین ساله را تغییر دهد. شنیده ها از منابع آلمانی حاکی از آن است که ب ام و در حال طراحی مدل جدیدی در کلاس قدیمی سری 8 خود است.

سری 8 شرکت ب ام و در سال های 1989 تا 1999 ساخته می شد و خودرویی بود با قابلیت های دینامیکی بسیار بالا در کنار کابین جادار، که حد واسط بین خودروهای کلاس 7 شرکت ب ام و و مدل های رولز رویس  با قیمتی در حدود 165.000 دلار ( معادل 600 میلیون تومان ) بحساب می آمد.

منابع آلمانی اینطور می گویند که ب ام و قرار است دوباره مدل جدیدی از این سری را طراحی و برای شکست دادن رقیب سنتی خود یعنی بنز کلاس S کوپه روانه بازارهای جهانی نماید تا به سلطه چندین ساله مرسدس بنز در این رده خودرو پایان دهد و اعتبار کمرنگ شده خود را بازپس گیرد.

اینطور گفته شده که ب ام و قرار است مدل دو در کوپه این خودرو را در اواخر سال 2018 میلادی به بازارهای جهانی ارائه نموده و مدل کانورتیبل ( مجهز به سقف باز و بسته شونده) را نیز یک سال بعد از آن روانه بازارها نماید.

موتور این خودرو نیز قرار است یک موتور 8 سیلندر که بهینه سازی کامل شده است، باشد. شنیده ها حاکی از آن است که یک موتور غول پیکر 12 سیلندر خورجینی نیز در کنار این مدل ارائه خواهد شد.  با این تفاسیر شرکت ب ام و به احتمال بسیار زیاد رقیب قدیمی خود را با تولید این هیولا کنار خواهد زد و خودروی ستاره دار آلمانی را به انتهای صف هدایت خواهد کرد و به کابوسی جدید برای شرکت مرسدس بنز در کنار کابوس های قدیمی مانند ب ام و M3 تبدیل خواهد شد.

نمونه های اولیه این کوپه نیز که توسط عکاسان شکار شده است، با وجود استتار کامل صورت گرفته بر روی خودرو، هنوز  ابعاد بزرگ و گوشه هایی از طراحی جسورانه ب ام و را به نمایش می گذارد.

در کنار همه اینها شرکت ب ام و اضافه کرده که قرار نیست تغییری در برنامه ساخت و عرضه ب ام و سری 6 کوپه و کانورتیبل بوجود آید. تنها ممکن است که نام مدل سری پنج GT آینده به سری شش GT تغییر پیدا کند. با این تفاسیر هنوز سرنوشت مدل های سری شش گرند کوپه مشخص نبوده و ممکن است تولید آن متوقف گردد.

البته تمامی دوست داران سرعت و خودرو می دانند که باورهای غلط و جانبدارانه بوده که خودروهای تولیدی مرسدس بنز را بالاتر از خودروهای ب ام و قرار داده و بیشتر خودروهای تولیدی توان و ظاهری جذابتر از همتایان خود در مدل های مرسدس بنز داشته اند. در کنار این مسائل لذت رانندگی برای رانندگان ب ام و بسیار بیشتر بوده و در مورد خودروهای بنز بیشتر برتر به تحسین و تمجید عابران پیاده بر میگردد.

منبع: تک بوک