سئات تولدو مجوز واردات به ایران را دریافت کرد

مدتی است که هر ماه خبر  ورود یک برند و محصول جدید به ما می رسد و به مرور زمان هر کدام در ایران وارد میشوند. اخیرا شرکت کیهان موتور آرین توانسته جواز واردات خودروی سئات تولدو  را بگیرد. اکنو می توان متذکر شد که بعد از گذشت زمان باری دیگر ورود سئات لئون اسپانیایی در بین مردم خبر ساز شده است و امید داریم که این دفعه همه ی امور طبق گفته ها پیش برود و شاهد ورود این محصول معتبر اسپانیایی در خیابان های کشور باشیم.
سئات از جمله خودروسازانی است که جزو  زیر مجموعه های فولکس واگن حساب می شود و این مدل، یعنی تولدو که قرار است به ایران وارد شود، از جدیدترین محصولات این شرکت می باشد. لازم به ذکر است که تنها مدل تولدو مجوز واردات را گرفته اما این محصول مدل های دیگری نیز دارد که با پیشرانه مشابه تولدو عرضه می شوند و امید داریم که با توجه به این وجه شباهت، مدل های دیگر این خودرو نیز مجوز ورود به ایران را کسب کنند.
این خودرو مجهز به موتور 1.2 لیتری تا 1.6 لیتری است  که تنها  مدل 1.6 لیتری آن دیزلی است و پر قدرت ترین موتور بنزینی قابل نصب روی این خودرو، موتور  1.4 لیتری با 4 سیلندر خطی است، و خوشبختانه همین پیشرانه توانسته جواز ورود  را بدست آورد. طبق گفته ها، این موتور 1400 سی سی و یا به طور دقیق 1395 سی سی حجم دارد و می تواند حداکثر قدرت 125 اسب بخار را در 5000 rpm تولید کند و حداکثر گشتاور تولیدی آن 200 نیوتن متر در 4000 rpm است.

با توجه به مشخصاتی چون نهایت سرعت 200 کیلومتری و شتاب 9 ثانیه ای برای رسیدن از 0 تا 100 کیلومتر، باید متذکر شد  که این خودرو یک خودروی شهری است و از آن نباید انتظار شتاب و سرعت و هیجان بیش از حد داشت. همچنین مقدار تولید آلایندگی آن 112 گرم در هر کیلومتر بوده که یک مزیت برای این خودرو محسوب می شود و مسلما برای شهرهای پر ترافیک و آلوده مانند تهران امری مفید و قابل تحسین است. محصولات سئات اکثرا با  تازه ترین تکنولوژی و امکانات مجهز می شوند  اما باید ببینیم که این محصول  با چه امکاناتی  توسط کیهان موتور آرین  به بازار ایران وارد میشود.

منبع: ایسنا