پتنت جدید بوئینگ یک هواپیمای مسافربری عمود پرواز را نشان می دهد

بوئینگ به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که با دارا بودن یک روتور شیب دار، قابلیت پرواز به صورت عمودی (VTOL) را نیز دارد. این هواپیما قادر است تا در هر پرواز، 100 مسافر را جا به جا کند. با ترکیب پرواز به صورت عمودی و قابلیت شناور ماندن در هوا به مانند یک هلیکوپتر و البته سرعت و قدرت مانور یک هواپیما، این کانسپت می تواند در آینده صنعت حمل و نقل هوایی، نقش بسزایی را ایفا کند.

بوئینگ با توجه به تجربیات هواپیماهای عمود پرواز (VTOL) نظامی چون هواپیمای V-22 Osprey، طرح کانسپتی را ارائه داده که با استفاده از ملخ های زاویه دار و قابل تنظیم، استفاده های غیر نظامی خواهد داشت. هواپیمای AugustWestland BA609 نیز با قابلیت پرواز عمودی ساخته شده؛ اما می تواند تنها شش تا نه سرنشین را حمل کند.

با یک نگاه سریع به هواپیمای عمود پرواز نظامی V-22 می توان دریافت که مشکلاتی نیز در این طرح وجود دارد. عقاب دریایی (Osprey)  و دیگر هواپیماهای مشابه از این دست، با پیکره بندی بال های بزرگ نیاز به ساخت و سازهای سنگین تری دارند. این ساخت و سازهای سنگین نه تنها برای حمایت از موتورهای قدرتمند آن است بلکه برای محافظت از بدنه در تصادفات هوایی نیز کاربرد خواهد داشت.

این نوع از پیکره بندی به سخت تر شدن تعمیر و نگهداری و سوخت گیری این هواپیماها نیز دامن می زند. مسایل ایمنی هم یکی دیگر از مشکلاتی است که طراحان این قبیل هواپیماها با آن دست و پنجه نرم می کنند. این هواپیما در صورت بروز حادثه، توانایی ندارد که بر روی آب فرود آید.

این قبیل هواپیماها بر روی آب شناور نمی مانند و در صورت نشستن بر روی آب، حتما غرق خواهند شد. علاوه بر این، به دلیل سنگین بودن موتورها و چرخش بیش از حد آنها، باید یک شاسی در داخل بدنه و بال های هواپیما در نظر گرفته شود. به دلیل خطر نشت سوخت به داخل بدنه و کابین، از بالها نمی توان به عنوان مخزنی برای ذخیره سوخت استفاده کرد. در ضمن به دلیل نبود فرودگاه های کافی با زیرساخت مناسب برای هواپیماهای عمود پرواز، معمولا بارگیری و تخلیه آنها نیز کار آسانی نخواهد بود.

مشکل عمده دیگر در این گونه هواپیماها، موضوع نصب موتور است. بیشتر ملخ های شیب دار دارای دو موتور هستند که در پشت محفظه مخروطی روتورها جای می گیرند. بنا به دلایل ایمنی، هر موتور در صورت از کار افتادن موتورهای دیگر باید 50 درصد بزرگتر از چیزی باشد که مورد نیاز است. اگر موتورها یکپارچه نباشند، حتی لازم است تا بزرگتر از این مقدار هم بشوند. این بدان معناست که برای موتورهای بزرگتر نیاز به بالهای بزرگتر و قویتری خواهد بود و این درواقع به معنای وزن بیشتر محصول است.

با توجه به این ثبت اختراع، کمپانی بوئینگ به دنبال چیزی است که بتواند تا 100 مسافر را جا به جا کند. در این پتنت، هواپیمای عمود پرواز ملخی بوئینگ، بالهای چندان بزرگی ندارد و در حد و اندازه های یک هواپیمای مسافربری عادی است. برای اتفاقات هوایی تقویت خاصی نیاز نبوده و قادر است تا به راحتی بر روی آب شناور بماند. علاوه بر این سوخت نیز می تواند در مخازن بال ها حمل شود و در ضمن از فرودگاه های معمولی برای نشست و برخاست استفاده کند. تمامی این موارد، پتنت جدید بوئینگ را به یک هواپیمای عمود پرواز جذاب بدل خواهد کرد.

یکی از راه های بوئینگ که این پتنت را عملی نشان می دهد، استفاده از موتورهای روتور در خارج از محفظه موتور ملخی هواپیماست. بوئینگ در طراحی هواپیمای عمود پرواز خود، موتور روتورها را از نوک بال ها به وسط آنها منتقل کرده است. بنابراین هر روتور می تواند از طریق یک گیربکس متداول از دو یا چند موتور بهره ببرد. این بدان معناست که این موتورهای منحصر به فرد می توانند با قدرت کمتر و در اندازه های کوچکتری ساخته شوند و البته با ترکیب قدرت آنها نیروی لازم برای مانورهای هوایی نیز به راحتی امکان پذیر است.

از آنجا که این پتنت تنها به عنوان یک حق ثبت اختراع است، پس هیچ نشانه ای برای تولید نخواهد داشت؛ اما اگر این اتفاق روزی به حقیقت بپیوندد، هواپیماهای مسافربری قادر خواهند بود تا به راحتی در فرودگاه های کوچک نیز فرود بیایند. اما باید دید گذر زمان می تواند این پتنت را به یک محصول تولیدی تبدیل کند یا این ثبت اختراع هم در کنار دیگر موارد اینچنینی فقط در فایل های موسسه ثبت اختراع ایالات متحده آمریکا، جای خوش خواهد کرد. باید دید!

منبع: تک بوک