داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: در جلساتی که با مدیران ایران‌خودرو و سایپا داشتیم، قرار بر آن شد که خودروسازان یک زمانبندی برای انجام به تعهدات معوق خود مشخص کنند. در این جلسه مدیران این دو خودروساز بزرگ اعلام کردند که تلاش خود را برای تحویل خودروهای پیش فروش شده تا پایان خردادماه سال آینده انجام می‌دهند.
 همچنین وی ادامه افزود: خودروسازان باید 80 درصد از ظرفیت تولید خود را صرف انجام تعهدات معوقه خود کنند و فقط می‌توانند 20 درصد از ظرفیت تولید خود را به پیش فروش‌های جدید اختصاص دهند. داوود  محمدی خاطر نشان کرد در جلساتی که با خودروسازان داشتیم، آنان قبول کردند که خودروهایی که موعد تحویل آنان تا پایان دی‌ماه سال جاری بوده است افزایش 30 درصدی قیمت نداشته باشند و با قیمت قبلی تحویل داده شوند. درباره متن قرارداد هم موضوع به معاونت حقوقی ریاست جهموری ارسال شده تا موارد را بررسی و پیشنهادات خود را به کمیسیون ارائه کنند.
 رئیس کمیسیون اصل 90 در پایان اینطور بیان کرد که: صنعت خودرو کشور باید چالاک سازی شود و این یک امر ضروری است. در حال حاضر تعداد قابل توجهی عضو هیات مدیره این شرکت‌ها هستند، حال قرار بر این شده است که در این زمینه چالاک سازی صورت گیرد و اعضای هیات مدیره، هزینه ها و بدهی‌هایشان را به قطعه‌سازان، بانک مرکزی و مردم را به صورت شفاف ارائه دهند.