فورد پرفورمنس (Ford Performance) برای اولین‌بار نسخه سوپرکار از موستانگ ۲۰۱۹ را بدون استتار روی پوشش رنگ بدنه آزمایش کرد. می‌دانیم که محصولات اسپرت فورد همیشه از طرح‌های رنگ اختصاصی بدنه برای مسابقات مختلف استفاده می‌کنند، اما این مدل طرح بسیار منحصربه‌فردی دارد. در حقیقت این نسخه سوپرکار از فورد موستانگ خود را برای حضور در تیم‌های 23Red Racing و تیک‌فورد ریسینگ (Tickford Racing) و حضور در استرالیا آماده می‌کند.

پیش از رونمایی، فورد تصاویر و ویدئوهایی جذاب از تجزیه و تحلیل تست فورد موستانگ سوپرکار در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. این موضوع بازخوردهای زیادی در فضای مجازی داشت و نگاه‌ها را در میان خودروهای اسپرت فصل به خود معطوف کرد.

 

رایان استوری، مدیر تیم DJR Team Penske، گفت:

امروز زمانی است که طرفداران موستانگ سوپرکار واقعاً می‌توانند ببینند این خودرو چگونه عمل می‌کند و به چه چیزی شباهت دارد؛ درحالی‌که خود را برای مسابقات قهرمانی خودروهای سوپرکار ویرجین استرالیا ۲۰۱۹ آماده می‌کند. این پروژه بدون پشتیبانی فورد استرالیا، استودیو طراحی فورد در آسیا اقیانوسیه و همکاری عمیق فورد پرفورمنس در ایالات متحده امکان‌پذیر نبود.

Ford Mustang 2019 Supercar / فورد موستانگ سوپرکار

کی هارت، رئیس و مدیرعامل شرکت فورد استرالیا و نیوزیلند نیز گفت:

این لحظه‌ای تاریخی است. برای رسیدن این پروژه به چنین وضعیتی، همه‌ی افراد درگیر بودند و هیجان زیادی داشتند؛ حالا امروز برای موستانگ ۲۰۱۹ فصل جدیدی آغاز شده است. موستانگ متعلق به پیست بود و علاوه‌بر فورد، طرفداران ما نیز منتظر این لحظه هستند.

فورد موستانگ مسابقه‌ای به‌عنوان سرمایه‌گذاری مشترک سه‌جانبه توسعه داده شده است؛ DJR تیم پنسکه همراه‌با تیک‌فورد ریسینگ و فورد پرفورمنس، برای به ثمر رسیدن پروژه به‌شدت تلاش کردند. 

برایان نواک، سرپرست بخش موتوراسپرت فورد پرفورمنس گفت:

من واقعا از همراهی با این تیم‌ها که در آمریکا و استرالیا فعالیت می‌کنند، خوشحال هستم. ما از همان فرایندهایی برای توسعه نسخه سوپرکار استفاده می‌کنیم که در فورد موستانگ نسکار، موستانگ GT۴ و خودروی موستانگ NHRA انجام دادیم. توسعه‌ی این مدل‌ها در سری مسابقات مختلف انجام می‌شود؛ به‌عنوان مثال خودروی فورد GT در لمانز شرکت کرد و توسعه یافت، سپس ما این دانش را به محصولات جاده‌ای نیز انتقال می‌دهیم. 

رویداد 23Red طی روز جمعه آغاز می‌شود و به‌دنبال آن نیز تیک‌فورد از خودروی خود با حمایت مانستر انرژی (Monster Energy) در روز شنبه رونمایی خواهد کرد؛ تیم‌های دیگرطی روزهای بعدی خودروهای خود را معرفی می‌کنند.
 

منبع: زومیت