نعمت الله کاشانی نسب اظهار داشت: هفته گذشته در بازار خودرو، قیمت خودروهای ایرانی تا حدی افزایش یافت و به تبع افزایش قیمت دلار، قیمت خودروهای خارجی نیز تا حدی با افزایش مواجه شد. اگر دو خودروساز بزرگ به تعهدات خود عمل نموده و به اندازه کافی، خودرو به بازار عرضه کنند قیمت خودرو کاهش خواهد یافت اما متاسفانه به دلیل عدم عرضه کافی و مناسب، قیمت ها مجددا افزایش یافته است. 
 
وی با توجه به افزایش تولید سایپا، ایران خودرو و پارس خودرو در دی ماه گفت: تولید این خودروسازان در دی ماه افزایش داشته اما با توجه به تعطیلات چنده روزه ای که در بهمن ماه در پیش است و با توجه به نزدیک شدن به شب عید و تعطیلات نوروز که تقاضای خرید خودرو افزایش می یابد، قیمت خودرو افزایش یافته است؛ درواقع خودروهای ایرانی و خودروهایی که تقاضای بیشتری برای آنها از جانب مردم وجود داشته با افزایش قیمت مواجه شده اند. 
 
بازرس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو درخصوص تاثیر ترخیص خودروها بر بازار گفت: خودروهایی که قرار است از گمرک ترخیص شوند هنوز به بازار وارد نشده اند زیرا هنوز مشخص نیست قصد دارند بر چه مبنایی مسائل گمرکی آنها را محاسبه کنند و چه نرخ دلاری را مبنای ترخیص این خودروها قرار دهند و به همین دلیل این خودرها هنوز وارد بازار نشده اند و تا این خودروها به بازار وارد نشوند تاثیر ورود آنها بر بازار مشخص نیست. 
 
کاشانی نسب در خصوص تصمیم وزیر مبنی بر فروش مبتنی بر قرارداد خودروها با موعد تحویل ابتدای شهریور تا پایان دی و عدم افزایش قیمت این خوردوها گفت: این مساله دستور وزیر بود که فروش باید بر مبنای قرارداد باشد و خودروسازان نیز این موضوع را پذیرفته اند ولی این امر هنوز تاثیر خود را بر بازار نگذاشته است؛ فقط روزی که خودروسازان، قیمت ها را افزایش دادند قیمت ها در بازار افزایش یافت. 
 
بازرس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در پایان تاکید کرد: به طور کلی در بازار خودرو رکود وجود دارد، به عبارتی قیمت ها افزایش یافته اما خرید و فروشی انجام نمی شود.