پس از معرفی در سال 2018، رنجروور جزئیات مربوط به نسل جدید اووک 2020 را منتشر کرده است.


این خودرو که بهار سال جاری میلادی وارد بازار اروپا می‌شود از طراحی شیک برادر بزرگ‌تر یعنی رنجروور ولار برخوردار شده است. از جمله ویژگی‌های کلیدی بدنه می‌توان به چراغ‌های LED، دستگیره‌های درب برقی و رینگ‌های 21 اینچی سفارشی اشاره کرد.


کابین نیز برخی ویژگی‌های برادر بزرگ‌تر اووک را نشان می‌دهد و البته کاملاً لوکس‌تر از نسل قبل کار شده است. بسته به تریم انتخابی، این کراس اوور بریتانیایی را می توان با پوشش چرم مرغوب، صندلی‌های جلوی برقی با تنظیم در 16 جهت و سیستم یونیزه کننده هوا سفارش داد. مشتریان همچنین می‌توانند پشت آمپرهای دیجیتالی 12.3 اینچی، هدآپ دیسپلی رنگی و سیستم تاچ پرو با دو صفحه‌نمایش 10 اینچی را انتخاب کنند.


به لطف معماری جدید بکار رفته در اووک، این خودرو کمی طویل‌تر شده و فاصله بین محوری بیشتر آن باعث بهبود فضای پای عقب شده است. فضای بار نیز به 1430 لیتر رسیده است.


قیمت رنجروور اووک جدید از 42650 دلار آغاز می‌شود که به این مبلغ باید 995 دلار هزینه‌های تحویل را نیز اضافه نمود. این خودرو با 5 تریم متفاوت S، SE، R-Dynamic S، R-Dynamic SE و R-Dynamic HSE در دسترس است. نسخه‌ی سفارشی اووک فرست ادیشن نیز منحصراً در یک سال اول عرضه‌ی این خودرو قابل خریداری است.


مدل‌های S، SE و فرست ادیشن از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو با قدرت 246 اسب بخار و گشتاور 364 نیوتون متر استفاده می‌کنند. این پیشرانه به یک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک متصل شده است. اووک با این پیشرانه شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 7 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 230 کیلومتر در ساعتی دارد.


نسخه‌های R-Dynamic از قوای محرکه‌ی هیبریدی ملایم استفاده می‌کنند که ترکیبی از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربو و واحدی الکتریکی و باتری لیتیوم-یونی 48 ولتی می‌باشد. این مجموعه قدرت ترکیبی 296 اسبی و گشتاور 400 نیوتون متری داشته و باعث ایجاد شتاب 6.3 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 241 کیلومتر در ساعتی می‌شود.

 

 

منبع: پدال